2+2+1

W kraju, w którym najjaśniej nam panuje jedyny, prawdziwy i słuszny model rodziny, nie trudno o spojrzenia pełne litości , a nawet przerażenia kiedy pojawiamy się gdzieś całym stadem. Stado czyli ja, Artur, Teodor ( mix Ani i Artura ), Zohan ( mix owczarka niemieckiego i husky ) oraz Hoszi ( mix akity i … stawiamy na morszczuka albo chupacabrę  ).  Jak jeszcze wyjdzie na jaw , że mieszkamy wszyscy w środku dużego miasta, na poddaszu kamienicy i ze względu na tryb pracy Artura często jestem sama z psami i dzieckiem to ludziom ciężko uwierzyć, że możemy być dla siebie czymś więcej niż serią kłopotów.  Przecież przepis na szczęście jest banalnie prosty i powszechnie znany: pies musi mieć dom z ogrodem, rodzina z małym dzieckiem mieszkanie na parterze, najlepiej w okolicy kościoła, przedszkola i placu zabaw, no i najważniejsze: zakaz wprowadzania psów! Może to i najlepsi przyjaciele, ale każda przyjaźń ma swoje granice, ta kończy się wraz z łańcuchem.  Nie od dziś wiadomo , że psy zagryzają dzieci, przenoszą zarazki i co najgorsze LINIEJĄ, a tego żadna szanująca się pani domu nie wybaczy. No cóż, ja się zupełnie nie szanuje i sprzątam dwa razy dziennie (do Szanownej Firmy IROBOT: …you know what I mean ?;)), dygam na 5 piętro z dzieckiem  pod pachą i zakupami na ramieniu, a później z powrotem , bo pies chce się załatwić, a na dole okazuje się, że chodziło o załatwienie porachunków z kotami ( Zohan ) albo jednak już o nic nie chodzi, bo pada (Hoszi: Pies, który boi się kałuż). Ale czego nie robi się z miłości? Bo jak tu nie kochać tych mokrych, zimnych nosów, śmiesznych, śmierdzących łapek, Hoszi która wita mnie nawet po wizycie w toalecie jakbyśmy nie widziały się sto lat i Zohana, który przeżywa nawrót depresji gangstera za każdym razem gdy Artur wyjeżdża do pracy. Z pewnej perspektywy to ja nawet kocham te wszystkie kłopoty, w które się pakują i dziwactwa, które nimi rządzą.  I  wcale nie było nam przykro, że pierwsze dwa słowa jakie Teo nauczył się rozumieć to: Zohan i Hoszi 😉

Jasne, że nasze życie z psiaczkami to nie zawsze „Cute dogs and adorable baby compilation”. Czasami nawet to nie żadne psiaczki tylko zapchlone sierściuchy,  gównoryjki, co to funta kłaków nie są warte.  Wiem , że dla nich ten rok też nie był lekki. W końcu były tu pierwsze, a teraz nie dość, że jakiś gówniarz zajął ich miejsce w łóżku , zgarnia najwięcej pieszczot, to jeszcze zaczyna ich rozstawiać po kątach. Od pierwszych dni jednak wiedziały , że to nowy członek naszego stada i okazały się bardziej odpowiedzialne niż nie jeden człowiek. Kiedy schodzę po schodach z Teo w nosidle, psy idą przy nodze choć zwykle pędzą na złamanie karku ( mojego, oczywiście),  nie raz gdy Teoś płakał próbowały odwrócić jego uwagę ( często doprowadzając do jeszcze większego płaczu, ale na początku wszyscy uczyliśmy się obsługi maluszka ), a jeśli  je bada zbyt wnikliwie to po prostu usuwają się w inne miejsce, gdzie będą miały święty spokój.  Jeśli ktoś nadal nie wierzy, że psy mają inteligencje i wrażliwość dwuletniego dziecka,  to niech zmieni perspektywę i przyjrzy się dziecku. Ciągnie za nogawki? Gryzie buty? Zbiera do buzi wszystko z podłogi? Reaguje na proste komendy typu „brawo!”, „pa,pa” ? Serio nie widzisz podobieństwa? Bo mi zdarza się powiedzieć do syna: chodź do pańciuni.

Daleka jestem od przekonania, że każda rodzina powinna mieć psa. Prawda jest taka, że wielu ludzi na psa nie zasługuje. Chciałam prosić Cię o to żebyś zastanowił się  dwa razy zanim psa przygarniesz i trzy razy zanim go oddasz tylko dlatego, że pojawiło się dziecko. Bo dla własnej wygody łamiesz serce przyjaciela, być może jedynego jakiego naprawdę miałeś.

DSC02176

DSC01965

DSC02118

DSC02212

DSC02140

DSC01876

DSC02331

DSC02296

DSC02335

DSC02355

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “2+2+1

  1. Pingback: Psiejsko czarodziejsko | Radę damy !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s