Jak przy sprawie uchodźców straciliśmy rozum, serce i dajemy sobie robić gówno w mózgu

uwaga: wpis został przeredagowany, w celu uporządkowania go i sprawienia aby stał się bardziej czytelny

Sprawa uchodźców i emigrantów od kilku tygodni rozgrzewa emocje. W internetach i mediach, a w szczególności na Facebooku poziom zidiocenia osiągnął już szczyty lub dno, jak kto woli. Postanowiłem zabrać głos i wyjaśnić kilka podstawowych kwestii, bo powtarzane debilizmy i kłamstwa już mnie męczą, a widzę, że zaczynają obracać się w świadomości społecznej w niepodważalne fakty. Zacznijmy jednak od nakreślenia sytuacji ogólnej.

Region Bliskiego Wschodu był w miarę stabilny. Do czasu gdy amerykańskie koncerny nie rozpętały wojny w Iraku i Afganistanie. My jako amerykańscy chłopcy na posyłki, braliśmy w tym udział wydając wesoło kilkadziesiąt miliardów złotych. Nie licząc zakupu amerykańskiego uzbrojenia, bo to kolejne miliardy. Międzynarodowe stowarzyszenie organizacji medycznych opublikowało opracowanie konkludujące, że w prowadzonych przez USA wojnach w Iraku, Afganistanie i Pakistanie zginęło ponad 1,3 mln ludzi. Przerażająca większość to ofiary cywilne. Zaznaczam, że są to tylko ostrożne i potwierdzone ofiary, wiele organizacji mówi o 2 milionach ofiar. Do tego dochodzi niezliczona ilość kalek, gwałtów i całego wojennego dramatu jaki zgotowaliśmy tamtym ludziom. A jakiego nikt z nas nie jest w stanie nawet sobie wyobrazić. To co się działo później w Libii i Syrii, to konsekwencja wcześniejszych i nowszych błędów – m.in. nalotów na Syrię w wykonaniu europejskiego i amerykańskiego lotnictwa. Na koniec powstanie ISIS i religijny terror islamskich radykałów, to też skutek wcześniejszych działań oraz pracy i pieniędzy amerykańskich agencji. Tak więc pamiętajmy, że to się działo i dzieje dzisiaj, to nasza zasługa – również Polski. I nie ma co bredzić o terrorystach atakujących pokojowo nastawionych ludzi zachodu. Al-kaida to też produkt amerykańskiej i europejskiej polityki. Warto też przypomnieć, że masz rodzimy, europejski terroryzm jeszcze do niedawna zgarnia krwawe żniwo. Jesteśmy za to odpowiedzialni, odpowiedzialni jesteśmy też za los tych ludzi dzisiaj i jesteśmy im winni pomoc.

 1. Uchodźcy i emigranci. To dwa różne pojęcia. Uchodźcy to ludzie uciekający przed wojną, śmiercią i torturami. Emigranci to ludzie szukający poprawy warunków ekonomicznych. O ile nad przyjmowaniem emigrantów można, a nawet należy dyskutować, to odmawianie ludziom uciekającym przed śmiercią pomocy jest zwykłym kurewstwem. Szczególnie w Polsce, skąd i uchodźcy i emigranci masowo rozjeżdżają się po całym świecie od setek lat. Ogólną liczbę szacuje się na jakieś 20 milionów. Jak żałośnie wyglądamy drąc mordy na forach, ulicach i w domach sprzeciwiając się tym kilkunastu czy kilkudziesięciu tysiącom? Jakimi jesteśmy hipokrytami? Każdy Polak siedząca kiedyś lub dziś za granicą i protestująca przeciw emigrantom i uchodźcom, nie ma moralnego prawa zabierać głosu w ten sposób, w tym temacie.
 2. Islamizacja Europy. Instytut Pew Research wylicza, że mniejszość muzułmańska we wszystkich krajach europejskich stanowiła w 2010 r. około 6 proc. całej populacji ( od 1990 r. powiększyła się ona o około 2 pkt. proc.). Pew przewiduje, że w do 2030 r. powiększy się ona do 8 proc. Największa ilość muzułmanów jest na terenach, tam gdzie żyją oni od pokoleń w Bośni i Hercegowinie, Albanii, Bułgarii, a także Rosji. W Europe Zachodniej najwięcej jest ich we Francji ok 4,7 miliona, co stanowi 7,5 proc. populacji kraju. W Belgii (6 proc.), Austrii i Szwajcarii (po 5,7 proc.). Dla porównania w Polsce wyznawców islamu jest według różnych szacunków od 15 do 25 tys., co stanowi mniej niż 0,1 proc. ludności naszego kraju. Spora część tych muzułmanów to ludzie deklarujący wiarę w Allaha, ale żyjący w sposób świecki. Szczególnie w drugim i trzecim pokoleniu. Tak samo jak przeważająca większość z nas deklaruje się katolikami, a do kościoła chodzi rzadko lub wcale. Z naukami Kościoła nie mając absolutnie nic wspólnego. Tak więc sraczka związana z obawą o islamizację jest tak durna, że aż się chce płakać.
 1. Terroryzm. To już jest kuriozum. Oskarżanie ludzi uciekających właśnie przed religijnym terrorem, przed śmiercią z rąk radykałów o to, że będą siali tu terroryzm jest podłością. Tym bardziej, że akurat syryjscy uchodźcy to ludzie bardzo umiarkowanie religijni, a już na pewno nie radykalni. Oczywiście jakieś osoby o poglądach skrajnych lub agenci ISIS próbują się tu dostać. To nie ulega wątpliwości. Tak samo jak z każdą falą polskich uchodźców i emigrantów „zabierali się” różnej maści agenci. Jednak idiotyzmem (choć były takie nieliczne głosy) byłoby twierdzenie, że polska emigracja eksportowała komunizm czy nie wiem, alkoholizm i chujkładzenie na wszystko. Ale od tego mamy służby, których budżety idą w miliardy, a uprawnienia sięgają absurdu, aby te pojedyncze osoby, mogące stanowić zagrożenie wyłapywali.
 1. Socjal i żerowanie na europejskim podatniku. Polacy na socjalu w przeróżnych częściach świata to nie jest żaden wyjątek. Polacy dojący na wszelkie sposoby własne państwo, to też rzecz nagminna. Podobnie jak walenie budżetu na podatkach, oszustwa, praca na czarno, wyciąganie nienależnej kasy, korupcja czy nepotyzm. Wielu ludzi oszukuje na podatkach i składkach byle tylko nie solidaryzować się z własnymi rodakami. Rolnicy milionerzy na preferencyjnych składkach i podatkach. Pasożyty w sutannach. Policjanci wyłudzają w porozumieniu z lekarzami zwolnienia lekarskie, 40 letnik górnikom fundują dostatnie życie na emeryturze pracownice supermarketów. Wielu ludzi patrzy jak by tu wydymać rodaka i to porządnie. Ale to przecież nie jest większość, raczej mniejszość i to coraz mniejsza mniejszość. A warto zauważyć, że Syryjczycy to najbardziej wykształcone muzułmańskie społeczeństwo. Ci co emigrują to są najczęściej właśnie dobrze wykształceni ludzie, dalecy od religii (wykształcenie nie idzie w parze z zabobonami) i gotowi podjąć pracę. Właśnie tacy ludzie są w obecnej Syrii niepożądani, zarówno przez reżim Assada, a jeszcze bardziej przez dzicz z ISIS. Im właśnie najczęściej grozi śmierć i to oni właśnie uciekają. I żeby było jasne. Jestem z całą mocą przeciwny socjalowi. Szczególnie bezwarunkowemu i rodzącemu patologie. To absurdalne i niesprawiedliwe, że jedni imigranci dostają wszystko do dostatniego życia inni, europejscy niekoniecznie. Winniśmy im minimalne schronienie, opiekę medyczną, naukę języka i ewentualnie zawodu.

  Później do pracy i pracować na swoje i swojej rodziny utrzymanie. Nie ma zmiłuj.

 2. Gwałty, kradzieże, brud, pobicia. W Polsce gwałtów dokonują Polacy. Policjanci – nawet na komendzie, ratownicy medyczni, politycy, żołnierze, ojcowie, mężowie. Księża gwałcą dzieci. Nie ma żadnych danych, które potwierdzają większą skłonność do gwałtów wśród muzułmanów. Jeśli chodzi o kradzieże, to chyba Polaków nikt na tym polu nie przebije. Otwarcie granic w UE, wymusiło na wielu Europejczykach zmianę codziennych zachowań. Zamykanie samochodów, mieszkań, altanek, przypinanie rowerów, pilnowanie maszyn budowlanych, wyciąganie silników z łodzi itd. Dziś polskie mafie w Niemczech kradną masowo panele fotowoltaiczne, wcześniej kradli auta, sprzęt elektroniczny i maszyny budowlane. Słynne wyjazdy na „jumę” były bardziej powszechne niż zdawanie matury. Na wyspach, najliczniejszą grupę osadzonych w więzieniach, nie licząc Brytyjczyków, stanowią właśnie Polacy. Jeśli chodzi o brud, to wystarczy pojechać do najbliższego lasu, na łąkę, nad jezioro czy wejść na jakiejkolwiek podwórko w polskich blokowiskach lub kamienicach. Wiele to się od tego co widać w Egipcie czy Tunezji nie różni. Polacy to brudasy i śmierdziele, podobnie jak Grecy czy Włosi. Nie mamy tu pola do bycia dumnymi i wywyższania się nad innymi. A jeśli chodzi o pobicia, to zdaje się, że przypadki chodzenia z maczetami po ulicach i dawanie w mordę inaczej myślącemu lub wyglądającemu zdarzają się także u nas w Polsce. Jednak problemy z uchodźcami będą, z imigrantami już są. Dlatego jeśli ma mieć to wszystko sens, wszelkie ekstremizmy, patologie, przymuszenia do czegokolwiek innych lub władz należy zwalczać w zarodku. I to z całą stanowczością. Reguły ustala gospodarz, a nie goście. I on je egzekwuje. Nie podoba się? To deportacja w trybie ekspresowym.
 3. Uchodźcy to w większości młodzi mężczyźni. No a kto jest w stanie uciec przed wojną, nie jeść i nie pić wiele dni, iść setki kilometrów po górach i lasach, pływać w morzu kilka godzin? Kobiety, dzieci i starcy mają siłą rzeczy mniejsze szanse na przetrwanie tej wyprawy. Oczywiście należy zaznaczyć, że stale odnoszę się do uchodźców, a nie emigrantów ekonomicznych z Bałkanów czy Turcji. Bo ci ekonomiczni to w większości młodzi faceci szukający po prostu lepszych warunków do życia i nic więcej. Zresztą tak samo wyglądała nasza rodzima emigracja. Emigrowali i uciekali głównie młodzi mężczyźni. Później czasem ściągali resztę rodziny. Dlatego w każdym możliwym państwie świata można spotkać polskobrzmiące nazwiska. To właśnie młodzi mężczyźni uciekający przed wojną, więzieniem, śmiercią, prześladowaniem i biedą emigrowali na cały świat, zabierali miejscowym pracę, zapładniali miejscowe kobiety itd. (brzmi znajomo?) Nie bronili ojczyzny, szczególnie w 1939 roku, a spieprzali tak, że wojsko miało trudności w poruszaniu się po drogach. Warto sięgnąć do własnej historii i nie pieprzyć bzdur. Tak, w 1939 roku setki tysięcy, także młodych facetów uciekło z Polski. Rozjechali się po całym świecie. Wszędzie ich przyjmowano. I większość z nich później walczyło na każdych frontach, wyzwalając różne części świata i w końcu Polskę. Nie widzę powodów, dla których tym imigrantom nie moglibyśmy pomóc stworzyć własną, kontrolowaną armię i udzielić wsparcia przy wyzwalaniu własnego kraju. To doskonały test ich intencji i jedna z dróg rozwiązania problemu. Najnowsza emigracja też wyglądała podobnie. Samoloty, autokary i samochody w kierunku W. Brytanii, Irlandii, Niemiec czy Norwegii są wypełnione Polakami i Polkami. W większości młodymi. Jakoś nie wyrabiają rodzimego PKB, nie pracują nad potęgą Ojczyzny, nie dbają o polską rację stanu. Przypominam, że do dnia dzisiejszego jedynym krajem z UE, który musi mieć wizy do USA jest Polska. Z jakich powodów, nie trzeba tłumaczyć.
 4. Asymilacja. To w dużej mierze kwestia polityki. Można tych uchodźców skupiać w jednym miejscu i tworzyć getta, będące wylęgarnia patologii. Tak zrobiła Francja. Ale można ich rozproszyć, posyłać dzieci do szkoły, starszych uczyć życia w Polsce i przysposabiać zawodowo, jeśli ich umiejętności nie są na rynku potrzebne. I wysyłać do pracy. A radykałów wydalać w trybie ekspresowym. Polacy też w wielu miejscach tworzą samoistnie getta, nie mówią w języku gospodarza, nie przestrzegają chętnie miejscowych norm itd. To dotyczy zresztą chyba każdej mniejszości. Ale w odpowiednich warunkach asymilują się bez problemu i stanowią wartościową część miejscowej społeczności. Tylko te warunki trzeba im stworzyć, nie popełniać stale tych samych błędów oczekując za każdym razem innych rezultatów.
 5. Różnice kulturowe. Tak, to ludzie z innej cywilizacji, kultury i religii. Będą tarcia i problemy. Jednak nie takie dramatyczne znowu i dające się przezwyciężyć. W sposób o jakim wspominałem powyżej. Choć pewnie zdarzą się pojedyncze dramaty, tego nie unikniemy. Tak jak nie dajemy rady uniknąć naszych rodzimych patologii i dramatów. Inną sprawą jest to, że dla mnie moi rodacy są często tak odlegli kulturowo jak i muzułmanie. Klauzule sumienia na sprzedaż prezerwatyw czy badania prenatalne. Odwoływanie koncertów i sztuk teatralnych z powodu obrazy uczuć religijnych czy wyroki za poglądy na temat religii. A ostatnio pomysły więzienia za usunięcie zarodka powstałego w wyniku gwałtu czy kazirodztwa – tak, polscy, biali, chrześcijańscy „mężczyźni” robią takie rzeczy. Nawet własnym dzieciom. Nie mam na celu pokazania, że ci imigranci to anioły, a Polacy to najstraszniejsza nacja na świecie. Chodzi mi o to, że wszyscy jesteśmy ludźmi i zdarzają się wśród nas anioły i demony. Ani my wszyscy nie jesteśmy święci, ani oni wszyscy nie są terrorystami, mordercami, gwałcicielami i pasożytami. Są różni, tak jak my. Wśród nas żyją też mordercy, złodzieje i pasożyty. Tak jak w każdej społeczności na świecie. Chciałbym abyśmy okazali człowieczeństwo. Po prostu, ale na pewno bez naiwnego idealizmu.

I tak już na zakończenie. Ja nie będę witał uchodźców z otwartymi ramionami. Oczywiście mam pewne obawy. Ale nie będę też protestował, gdyby mieli się osiedlić w moim sąsiedztwie. Oczywiście wolę i jest to racjonalniejsze, aby pomóc im tam na miejscu. Na początek niestety militarnie, a później na wszystkich innych płaszczyznach. Nie chcę aby uchodźcy tu przyjeżdżali. Naprawdę uważam, że lepiej by było aby mieli swój bezpieczny dom, tam żyli i byli szczęśliwi. Niestety jest jak jest, oni szturmują nasze granice i przedostają się do środka. W miarę możliwości należy im pomóc, jak najszybciej wprowadzić jakieś reguły, kontrole, okiełznać to jakoś. Tak, wolę w Polsce przyjmować ludzi ze wschodu, szczególnie o polskich korzeniach, niż obcych nam na wielu płaszczyznach muzułmanów. Ale fakty są takie, że trochę ich tu do nas trafi i nie należy robić z tego tragedii tylko racjonalnie podejść do tematu. Jednak jak widzę ludzi w Polsce, powołujących się na Hitlera, na Holokaust, na ludobójstwo. Ludzi proponujących gazowanie uchodźców i emigrantów, zabijanie ich, odsyłanie z powrotem w objęcia ISIS na pewną śmierć i tortury. Jak widzę kłamstwa o naszej rzekomej postawie w czasie wojen i powstań. Jak widzę te wykrzywione w nienawiści i prymitywnej tępocie mordy, rzucające pod adresem drugiego człowieka najgorsze obelgi. To jest mi potwornie wstyd i czuję zażenowanie. Cała ta Solidarność, pokolenie JPII, i inne określenia w jakich się lubujemy, są wobec tego, co słyszę i czytam czasem w internecie gówno warte. Nasza obecna reakcja na uchodźców z Syrii dobitnie to pokazuje. Chodzi mi tylko o to, abyśmy zachowali się jak ludzie, racjonalni ludzie i mieli świadomość z czym się mierzymy i przeciw komu protestujemy. Abyśmy używali w dyskusji argumentów prawdziwych i wyrabiali sobie opinię na podstawie faktów. Aby strach i emocje nie brały góry nad rozumem. To zawsze rodzi jakieś zło. Abyśmy wybierali władze potrafiące z takimi problemami się mierzyć, a nie je likwidować, stwarzając w innym miejscu problemy jeszcze większe. Bo dzisiejsza sytuacja jest wynikiem grania na emocjach i strachu przez cynicznych skurwysynów od wielu lat – z każdej strony. Tylko dla własnych interesów. Tym było właśnie rozpieprzenie stabilnego regionu Bliskiego Wschodu.

Artur

Polecam też wpis w tym temacie:

http://caferoyal.pl/uchodzcy-imigrancji-i-cala-rzeka-mitow/

http://zakowski.blog.polityka.pl/2015/09/15/takze-nasza-wina/

oraz artykuł Patryka Białasa w Dzienniku Zachodnim

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/8011066,uchodzcy-jada-na-slask-powinnismy-ich-przyjac-to-moralny-obowiazek-patryk-bialas,1,id,t,sa.html

PICT0003

Reklamy

433 uwagi do wpisu “Jak przy sprawie uchodźców straciliśmy rozum, serce i dajemy sobie robić gówno w mózgu

   1. Aine

    No wlasnie stad sie rodza nasze leki … bo nic sie nie robi z takimi …. Wielki Iman w UK mieszka na socjalu I rekrutuje na potege .. nawet sie z tym nie kryje .. rzady sa nieudolne … prawo kulawe … to jak mamy sie nie bac? Ten brak planu … brak kontroli nad ta fala jest przerazajacy. Pan mowi ze oni uciekaja przed wojna … I ze w duzej mierze to dobrzy ludzie … mozliwe … ja zgadzam sie ze nalezy pomagac ludziom … uchodzcom … ale emigranci zarobkowi powinni przechodzic standardowa procedure wizowa itd. Nie podoba mi sie … a raczej wkurza mnie … ich marsz na Europe … tak nie mozna sie nikomu do domu pakowac … jesli dotarli do Libanu czy Turcji … sa tam juz bezpieczni … wiec powinni stamtad starac sie o zgode na osiedlenie sie w Niemczech czy Polsce czy Holandii .. nie sadzi Pan ze w ten sposob okazaliby kulture I szacunek dla naszego prawa I obyczajow? NIe wywolaliby takiej paniki gdyby przybywali w cywilizowany sposob. PAn rowniez mowi ze skad w nas tyle nienawisci … a czy widzi pan tych ludzi … to zaciecie na ich twarzach … ta nienawisc do Wegrow czy Polakow?

    Polubienie

    1. Jak już pisałem, polityka wielu krajów europejskich jest dla mnie niezrozumiała. Co więcej, rodzi patologie, wzajemną niechęć, nienawiść itd.
     …………………………
     Zgadzam się z Panią, pomagać uchodźcom, nie emigrantom. Ten marsz na Europę to w dużej mierze właśnie emigranci ekonomiczni….z Europy – jakieś 80%. Za te negatywne przypadki zachowani to też opowiadają właśnie emigranci ekonomiczni. I nie jestem zwolennikiem aby naszą ślepą nienawiść i chęć mordu (co jest udziałem części ludzi) usprawiedliwiać podobnymi zachowaniami drugiej strony.

     Polubienie

 1. adah

  Świetnie, może jakiś przykład skutecznej asymilacji muzułmanów w kraju europejskim? Dobry punkt 4. mamy całe stado pasozytów, dołóżmy sobie jeszcze. Rade damy, weźmiemy się i zrobicie.

  Polubienie

  1. Turcy w Niemczech na przykład, jest ich 1,5 miliona i co ciekawe ta liczba zaczęła spadać. W drugim, trzecim pokoleniu się w ogóle w większości sekularyzują, choć część przechodzi na chrześcijaństwo. Zasymilowało się na prawdę wielu.Podobnie jest we Francji spory odsetek ludzi pochodzenia arabskiego sie tam zasymilowało i zeświecczyło. W Polsce mamy kilkadziesiąt tysięcy zasymilowanych muzułmanów.
   ……………….
   Przecież wyraźnie piszę, że pasożytów nie chcę. I gdzie masz propozycję ściągania ich na siłę?

   Polubienie

   1. No ta asymilacja Turków w Niemczech to mit. Oni żyją we własnych wspólnotach. Kiedyś trafiłem pod „Turecki Dom Kultury” , chciałem zapytać o drogę, prawie po pysku dostałem, że ich szpieguje .

    Polubienie

    1. Mit to by był gdyby nie zasymilował się żaden Turek lub wszyscy. Po prostu część się asymiluje, część nie. Sama definicja asymilacji jest dość trudna. Bo czy Polak od pokoleń, żyjący na uboczu społeczeństwa, nie mający znajomych, mruk, odludek jest zasymilowany czy nie? A polskie dzielnice w USA, Londynie i Dublinie są dowodem na niezdolność Polaków do asymilacji?Pracowałem rok w Niemczech, z wieloma mniejszościami. Turcy też wśród nich byli. Ale nie wyciągam wniosków na podstawie tylko swoich obserwacji, ale badań i statystyk.

     Polubienie

    1. Pewnie masz rację. Konspirują się już trzecie pokolenie, nawet dzieci są w konspiracji i zaraz nam tu zgotują rzeźnię i szariat. Tylko dlaczego nie wprowadzają go w Turcji, Tunezji, Algierii, Maroko, Egipcie? Tam też się konspirują?

     Polubienie

     1. Bartek

      Tam też sa wśród swoich tego samego wyznania więc siedzą cicho. A jak zachowują się w krajach europejskich? Co tu sie nam wciska za głupoty- toz ja widziałem nieraz na własne oczy jak sie zachowuja np w Niemczech czy Francji!
      No i…. ile dostajecie dotacji od Sarosa? Przyznajcie się, to będzie uczciwe: mam poglady za pieniądze! Tak napisz.

      Polubienie

   2. Jakies dane na ten temat poprosze apropos tej postepujacej sekularyzacji? Ja mieszkam już ponad 10 lat na emigracji i jakoś nie widze tej sekularyzacji wsród muzłuman a wrecz przeciwnie – coraz bardziej bezczelne narzucanie muzłumanskich obyczajów ,,niewiernym”, którzy mieszkają na ich dzielnicach.
    Polecam ksiązke ,,Zderzenie cywilizacji” Huntingtona, która została napiana w latach 90-tych a model jego geopolityki okazał się niezwykle aktualny a sam Huntington doskonałym prorokiem narastajacych konfliktów.

    Polubienie

    1. Jedynie 33% spośród francuskich wyznawców islamu to wierzący praktykujący. Ogromna rzesza nie przywiązuje do religii większej wagi, traktując ją jedynie jako element tożsamości i tradycji. Francuski profesor Raphaël Liogier z Instytutu Studiów Politycznych w Aix-en-Provence twierdzi, że muzułmanie w takim samym stopniu ulegają zeświecczeniu jak reszta populacji. Czytałem Huntingtona i nie zgadzam się z nim w wielu punktach. Pierwsza sprawa, to my (zachód) najechaliśmy na kraje islamskie, wzbudziliśmy tam terroryzm i wojny. Druga, to świat zachodu nie jest jednorodny. Trzecie, świat muzułmański też jest niejednorodny i toczy wewnątrz siebie wojny, jakich w kierunku zachodu nie ma.

     Polubienie

  2. buba

   Mieszkam w Atenach od ponad piętnastu lat, większość tego czasu na dzielnicy multikulti; mieszanka kultur, religii, ras, narodowości. Jest spokojnie i nikt nikomu nie przeszkadza. Cud? Nie, tylko Grecy, mając swoje za uszami, są bardziej przyjaźni obcym niż wrodzy. Społeczeństwo nie zamknęło się przed nimi i nie potworzyły się getta – proste. Człowiek przystosowuje się czyli asymiluje z przyjaznym środowiskiem szybciej, często sam nie zdając sobie sprawy.

   Polubione przez 3 ludzi

  3. Ewa

   adah. Ja znam mój menedżer w Anglii, był Arabem ze strefy Gazy i był w porządku chociaż wymagający, ale osobiście fundował wszystkim pracownikom po dwie butelki wina na Boże Narodzenie i czekoladowe zajączki na Wielkanoc.

   Polubienie

 2. Rafał

  Dzień dobry, przeczytałem (niestety) jakąś część komentarzy pod tekstem (bardzo celnym, moim zdaniem)… Podziwiam Autora i gratuluję, że chce mu się jeszcze odpowiadać, bo większość komentarzy mam wrażenie wyraźnie pokazuje kompletne niezrozumienie tekstu.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Dzień dobry. Z badań przeprowadzonych przez pracowników Międzynarodowego Programu Oceny Umiejętności Uczniów (PISA) i OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju) wynika , że prawie połowa z biorących udział w badaniu Polaków gubiło się przy odczytywaniu rozkładu jazdy pociągów czy analizowaniu mapki pogody (miało z tym problem 40 proc. osób). 75% ma kłopoty z dłuższym tekstem pisanym. Więc i tak, tu pod moim wpisem te procenty wyglądają lepiej niż średnia 🙂
   Dzięki i pozdrawiam 🙂

   Polubione przez 2 ludzi

    1. Kssair

     Może po prostu skończyli czytać po pierwszej części artykułu która jest pełna ‚niedomówień’ oraz zieje nienawiścią w kierunku Polaków skupiając się na ich najgorszej części. Ten artykuł jest trochę jak polityczne przed i po wyborcze deklaracje – pierwsza i druga część mają niewiele ze sobą wspólnego.
     Na pewno większość społeczeństwa nie ma nic przeciwko pomocy uchodźcom problem w tym, że większość z tych ludzi przybywających do Europy nimi nie jest – są to roszczeniowo nastawieni emigranci ekonomiczni, którzy połączyli się pod ten pociąg w wiadomym celu. Takie są fakty i trudno się dziwić, tubylcy są do nich nastawieni w ten a nie inny sposób. Jak pewnie Pan czytał nawet osoby o syryjczykow korzeniach mieszkający w Polsce nie są nastawieni przychylnie do tej grupy ludzi(Amrit Kebeb) a sądzę że ma on pełniejszy obraz sytuacji.
     Inna sprawą jest, że Ci najbardziej potrzebujący są ciągle w Syrii oraz w obozach w Libanie – po prostu nie stać ich na całkiem spory wydatek jakim jest ten ‚marsz’ przez Europę. To właśnie im należałoby pomoc, szczególnie, że pomoc tam na miejscu jest dużo tańsza niż w UK czy Niemczech gdzie większość pseudo uchodźców chce się dostać.
     A jeśli chodzi o integrację to jednak Polacy robią to dużo sprawniej w mojej opinii, może nie jest wszyscy ale jeśli spojrzeć na ogół to z pewnością. Wynika to z faktu, że w bardzo dużej mierze przyjmowanie europejskich zwyczajów – ubioru, zachowania, spędzania wolnego czasu – jest potępiene przez przerażającą większość społeczeństwa należącego do tamtego kręgu kulturowego.
     A jak należy protestować żeby zwrócić uwagę i nie demolować przy tym połowy miasta to pokazali ostatnio Polacy w Londynie akcją ‚Polish Blood’, może Pan słyszał.

     Pozdrawiam, ale człowieka o poglądach z drugiej części artykułu bo nie są one tożsame z tymi z pierwszej, które są, jak przed wyborcze obietnice – stekiem bzdur .

     Polubienie

     1. Zieję nienawiścią do Polaków? Na pewno to właśnie wyczytałeś, nienawiść do wszystkich Polaków?
      …………………..
      Dalej piszesz, to samo co ja napisałem. Pomóc trzeba uchodźcom, którzy już tu są, nie dawać bez sensu socjalu, eksmitować patoli. A przede wszystkim rozwiązać sytuację tam. Bo to myśmy, ludzie zachodu ten region zniszczyli i wywołali wojny.
      ……………………………
      Mógłbyś mi wyjaśnić pokrótce zarzut o steku bzdur? Tak w punktach, co jest bzdurą, co jest kłamstwem?
      ……………….
      Pozdro

      Polubione przez 1 osoba

 3. Beata

  Nie mam nic przeciwko uchodźcom, którzy rzeczywiście uciekają przed śmiercią. Ale w takim wypadku, to na ich miejscu szukałabym pierwszego lepszego kraju, gdzie jest bezpiecznie, a nie pchała się tam, gdzie mogę się jeszcze „nahapać”.
  Oburzona jestem skrajnie roszczeniową postawą uchodźców/imigrantów/;emigrantów – ludzi, którzy próbują dostać się do Europy. Szczególnie w pamięć zapadło mi zdarzenie z węgierskiego obozu dla uchodźców – że są brudne toalety. To niech wezmą szmatę i te toalety sobie umyją, to takie okropne? Ja w mieszkaniu kibel myję regularnie. Takich przykładów namnożyły się dziesiątki.
  A skoro mamy już tyle darmozjadów, jak słusznie Pan zauważył, to przyjmowanie kolejnych, którzy w dodatku NIE CHCĄ się asymilować, są leniami łasymi na socjal, wymuszają swój język i kulturę, narzucają religię itd, jest fatalnym pomysłem. Nie podoba mi się perspektywa, gdzie moja córka lub syn będą mieć zakaz noszenia krzyżyka na szyi, bo to obraża uczucia Muzułmanów. Dlaczego nikt nie zapyta, czy ja się nie czuję obrażona widząc ubezwłasnowolnione kobiety w burkach? To jest chore – bardziej patrzy się na „dobro” takiego Araba, niż własnego rodaka.
  Dlatego jestem całkowicie przeciwna napływowi ludzi z tamtych terenów. Są bezczelni.

  Polubienie

  1. Z Syrii uciekło około 12 milionów ludzi. Jak Pani myśli, gdzie oni są? Czy aby nie właśnie w większości w najbliższych od Syrii państwach muzułmańskich? Czy gdyby teraz wybuchła wojna na Ukrainie i do nas dotarłoby 12 milionów uchodźców z wschodu, też by Pani uważała, że powinni zostać w Polsce co do jednego i pod żadnym pozorem nie przemieszczać sie na zachód i południe?
   ……………..
   Też jestem oburzony postawami roszczeniowymi i bezczelnością. Ale czy uważa Pani, że wszyscy są tacy? Że nikt z nich nie chce pracować, a tylko narzucić nam siłą islam? Czy nie widziała Pani w UE pracujących i normalnie żyjących Turków, Algierczyków, Hindusów, Wietnamczyków, Chińczyków? Czy wie Pani, że w 44 z 48 krajów muzułmańskich są chrześcijańskie kościoły?
   …………………….
   Może Pani podać przykład w którym państwie europejskim jest zakaz noszenia krzyżyka i zezwolenie na noszenie burek? Ja jestem agnostykiem i wg mnie w przestrzeni państwowej w ogóle nie ma miejsca na symbole religijne. Wiara to intymna sprawa każdego człowieka i nie powinna być mieszana z wspólną sferą państwową. To nigdzie nie niesie dobrych skutków. A czy wie Pani jaki odsetek uchodźców z Syrii i Erytrei jest wyznania muzułmańskiego, a jaki chrześcijańskiego? Skrajni islamiści przyłączają się do ISIS, uciekają chrześcijanie i ludzie umiarkowani.
   …………………..
   UE niczego nie zdecydowała w tej sprawie. Na razie to są wypowiedzi pojedynczych polityków. Tak samo uprawnione jak tych, co mówią o najeździe Polaków na Holandię czy Anglię. Czy o konieczności likwidacji UE. Na przymuszanie osobiście się nie zgadzam.
   …………….
   Apeluję o spokój, człowieczeństwo i racjonalność.

   Polubione przez 1 osoba

   1. nike

    Ja zostałam zaatakowana i pobita przez muzułmanów za krzyżyk na szyi. Krzyczeli” Allah akbar” i wyzwali mnie ” chrześcijańska biała k…wa” i gorsze epitety leciały.Dla mnie to ścierwa nie ludzie.I nie życzę sobie w Polsce tych muzułmańskich kundli.

    Polubienie

    1. Szczerze współczuję. Tylko co z pobiciami jakich dopuszczają się katolicy, protestanci, ateiści? Co zaproponujesz?
     ………………………
     Ekstremiści powinni być eksmitowani w trybie pilnym. Miejsce przestępców jest w więzieniach.

     Polubione przez 1 osoba

     1. karolina

      Mieszkalalam w dzielnicy muzulmanskiej w uk . Wracalam z pracy o 2 am i nikt nigdy mnie nie zaczepil niegrzecznie
      Kiedy mieszkalam w dzielnicy gdzie mieszlali Polacy, Rosjanie poznym wieczorem balam sie wyjsc do sklepu bo slyszalam same kurwy i pizdy
      Roznie wiec bywa
      Zalezy od ludzi wszystko

      Polubione przez 1 osoba

   2. nike

    Ale nasze prawo i społeczeństwo potępia takie zachowanie tak samo jak pedofilie natomiast w islamie każdy atak na nie-muzułmańskich ludzi jak i pedofilia jest kulturowo uzasadnione wręcz nakazane.Nie chce tego w Polsce.Nie chce się bać wyjsc wieczorem w sukience i usłyszeć że jestem naga i dlatego zasługuje na gwałt w imię jakiegoś Allaha.Jestem za segregacja wg religii.Chrześcijan i innych przyjąć ale muzułmanom pokazać drzwi.Oni nigdy nie zasymilują sie bo im Koran tego zabrania.Tatarzy??? Oni są od blisko 600lat w Polsce ale ci z bliskiego wschodu myślą jak za czasów mahometa.Nie chce tych dziadów w Polsce jestem za wydalaniem ich z polski a Polki które sa z nimi powinny mieć odbierane obywatelstwo i wypad do kraju egzotycznego kochanka.

    Polubienie

    1. Jako specjalistka od zagadnień islamu, na pewno wymienisz mi te islamskie kraje, które napadły na kraje nieislamskie i te kraje islamskie, w których nie ma mniejszości nieislamskich. Przecież Koran im to nakazuje, a oni myślą jak za czasów Mahometa. Podaj też statystyki dotyczące ataków muzułmańskich na chrześcijan w Europie i przypadków pedofilii. Albo na turystów w Tunezji, Egipcie czy Turcji? Wiesz, że w Watykanie wiek od którego można było współżyć z dzieckiem wynosił do niedawna 12 lat? Dopiero dwa lata temu go podwyższono.
     ………………
     Tatarów w Polsce jest około 5 tyś. Muzułmanów w ogóle 25 tyś. Coś na ich temat masz do powiedzenia? Im Koran niczego nie zabrania? A Turkom w Niemczech? A prawie 90 tysiącom Czeczeńców (muzułmanów)
     jacy przyjechali do Polski w latach 90 tych jako uchodźcy wojenni? Ile było ataków terrorystycznych, islamizacji, szerzenia szariatu, pobić?
     ……………….
     A nie przeszkadza Ci, że jeden z ojców kościoła św. Augustyn twierdził „# Kobieta jest istotą poślednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyźnie” Św Ambroży Ojciec Kościoła ” Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga”
     …………………..
     Masz prawo do własnych opinii, ale jeśli już zabierasz głos szermując jakimiś konkretami, to weź je najpierw sprawdź.

     Polubione przez 1 osoba

  2. A ja się z panią całkowicie zgadzam, ten gość to zupełnie nie wie co gada, niech się przeprowadzi do Francji do calais z rodziną i tam po asymiluje z imigrantami, zobaczymy jak będzie gadał po roku życia razem z nimi. Ja zwiedzilem więcej krajów niż mam palców u rąk, ale nigdzie nie widziałem żeby ludzie cieszyli się z przyjazdu tych ,,dobrych uchodźców” jak to powiedział ten pań w artykule !!!

   Polubienie

 4. Beata

  Aha, i jeszcze a propos ściągania ich an siłę. Nie wiem, czy nie jest Pan zorientowany w temacie, ale UE wymyśliła sobie „przydział” konkretnej liczby osób dla danego kraju. Tak więc jest to PRZYMUSOWE ściąganie ich do nas, skąd i tak zwieją do bogatszych Niemiec. A my dodatkowo jeszcze za każdego zarejestrowanego u nas uchodźcę złapanego poza granicami Polski będziemy zobowiązani zapłacić karę.
  Nie, nie i jeszcze raz nie.

  Polubienie

 5. gesehseh

  co ty pierdolisz czlowieku mozna pomoc czlowiekowi nie zwierzeciu sie kurwa rospisal i na chuj to … to ze polacy w tymbrali udzial to wina rzadu a nie nasz kurwa wiec zamknij jape bananie

  Polubienie

 6. Abdullah Goldberg-Kowalski

  Czytam komentarze od czasu gdy pojawił się artykuł i zauważyłem, że sporo do powiedzenia (włącznie z autorem artykułu) mają osoby, które niewiele wiedzą zarówno o religii jak i historii, a całe ich doświadczenie opiera się na wiedzy z książek i internetu, a nie autopsji.

  Dla odmiany postanowiłem napisać coś, co odczułem na własnej skórze – jak to się mówi byłem, widziałem, słyszałem. Mieszkałem przez pewien czas (będąc na kontrakcie, a nie na urlopie) w jednym z azjatyckich krajów (100 mln mieszkańców), gdzie ponad 90% to chrześcijanie (80% to katolicy a 10% to protestanci) a 5% to rdzenni mieszkańcy wyznający Allaha, którzy mieszkają gównie na jednej z wysp. Muzułmanie mieszkają na tych terenach od kilkuset lat, osiedlili się zanim w państwie dominującą religią stało się chrześcijaństwo. Na nieszczęście dla miejscowej ludności mieszkającej na wyspie, cała północ przyjęła chrześcijaństwo (ok. 3/4 mieszkańców). Dlatego muzułmanie przez lata wszczynali rebelie, domagając się większych praw, albo w ogóle starając się wywalczyć niepodległość. Po II wojnie kraj był całkowicie zrujnowany, pojawiły się nowe problemy. Nowy rząd przyjął strategię działania, w której jednym z podstawowych elementów była przymusowa asymilacja najwiekszych grup (tj. muzułmańskiej oraz chrześcijańskiej), których istnienie w dotychczasowej formie mogłoby zagrażać państwu. Jedna z prob podjetych przez rzad bylo stworzenie jednolitego prawa, np. delegalizacja wielomałżeństwa, które jest dozwolone w prawie muzułmańskim, ale nie w prawie obowiązującym w pozostałej części kraju, jednak muzułmanie nie uznali polityki rządu. Niepokoje wzrastaly i czarę goryczy przelała masakra, jakiej w latach 60. dokonali rzadowi żołnierze na muzulmanach (tutaj jednak nie ma pewnosci czy faktycznie to zdarzenie mialo miejsce). Ludnosc muzulmanska w odwecie utworzyła front narodowowyzwoleńczy (partyzantke) walczący o oderwanie od reszty państwa i utworzenie państwa z prawem opartym na szariacie wypowiadajac rzadowi krwawą wojnę. Rząd wysłał na miejsce wojsko, które nie przebierało w środkach przy tłumieniu powstania, rebelianci odpowiadali zamachami terrorystycznymi na terenie całego kraju. I tak sie to ciagnie od lat 70. W miedzyczasie ludnosc muzulmanska coraz bardziej sie radykalizowala i powstawaly nowe terrorystyczne ugrupowania, czesto wspierani zarówno przez Al-Kaidę jak i Państwo Islamskie.

  Od roku 2000 muzułmańscy terroryści przeprowadzili kilkaset zamachów bombowych na terenie całego kraju głównie na ludności cywilnej – teraz na każdym zakątku (nawet w galeriach handlowych) stoi ochrona wyposażona w broń długą (karabiny, strzelby), bo ludzie zwyczajnie boją się o swoje życie. Chrześcijańscy miejscowi, będący w zdecydowanej większości, w ogóle nie zapuszczają się w rejon kraju opanowany przez muzułmanów ze względu na terroryzm i porwania oraz tym bardziej przestrzegają przed wycieczkami obcokrajowców, bo zdarzały się porwania nawet naukowców tam pracujących. Konflikt pochłonął ok. 120 tys. ofiar, a z terenu objętego działaniami separatystów musiało wyemigrować ok. 2 mln mieszkańców.

  Cytat dotyczący chrzescijanskich mieszkancow wyspy opanowanej przez muzulmanow: „Mieszkańcy wielu wiosek, stają się zwolennikami islamu, by uniknąć dyskryminacji i ochronić swe domy i wszystko co posiadają, przed doszczętnym spaleniem. Nieoficjalne dowiadujemy się, że chrześcijanie z dziada – pradziada stają się muzułmanami po to, aby móc bez problemu przejechać przez drogi prowadzące do ich domów.”

  Oczywiście temat jest o wiele bardziej złożony niż jego wersja skrócona, którą przedstawiłem powyżej. Jedno dla mnie jest jednak pewne – nigdy nie będzie zgodności między ludami wywodzącymi się z tak drastycznie różnych kręgów kulturowych i religijnych (nawet pomijam kwestie etniczne). Zawsze będą tarcia i zawsze znajdą się niezadowoleni czy to z jednej czy z drugiej strony, którzy będą chcieli własnych praw i / lub oddzielenia się od pozostałych. Historia wielu innych krajów pokazuje, że to nie ma prawa się udać. W przypadku sztucznej próby integracji tak różnych społeczeństw pozostaje tylko kwestia ile czasu zajmie zanim przysłowiowa czara goryczy się przeleje i któraś strona wybuchnie.
  Czy żyjąc w kraju z 1000-letnimi tradycjami chrześcijańskimi tego właśnie chcemy dla nas i naszych dzieci?

  Zapraszam do dyskusji, tylko proszę bez wulgaryzmów i prywatnych wycieczek, bo język autora artykułu też do górnolotnych nie należy.

  Zródlo: podróże kształcą

  Abdullah Goldberg-Kowalski 🙂

  Polubienie

  1. Witam. Tak na początek podarujmy sobie erystykę w stylu – ja coś widziałem/przeżyłem, więc to prawda, którą mogę rozciągnąć na wszystkie inne przypadki, a wiedza z książek to „niewielewiedza”. Okej? 🙂
   ………………………………
   Przytaczasz historię i wyciągasz z niej jakieś wnioski, jesteś pewien, że słuszne? Jesteś pewien że walka o której piszesz ma podłoże religijne, a nie narodowo-separatystyczne? Czy terroryzm w Irlandii Pn. był religijny czy separatystyczny, mimo iż najwięcej mówiono o religijnych podziałach? A wojny religijne w Europie były tak na prawdę podyktowane różnicami w interpretacji Biblii czy może politycznymi? Bo w kilka lat, ludzie wyznający tego samego Boga, nagle dostali jakiegoś amoku i zaczęli się masowo mordować. Ktoś nagle protestantów, luteranów, anglikanów przesiedlił i próbował asymilować? Czy wojna w Jugosławii i masakry ludności były podyktowane różnicami religijnymi, czy może terytorialnymi, mimo iż mowa o masakrze ludności muzułmańskiej i chrześcijańskiej? Czy Hitler zwalczał judaizm, walczył z galopującą judaizacją Niemiec? Czy może były inne przyczyny tego, że akurat z Żydów wybrał za swojego wroga? A co z Rwandą? Najbardziej przerażające ludobójstwo, wewnątrz jednej religii, ci ludzie żyli razem od setek lat co najmniej. A co z agresją ZSRR? Co z Katyniem? Co z opanowaniem przez Stalina połowy Europy, ustanawianie tam własnych władz i przymuszanie do własnych fantazmatów?
   ……………………..
   Piszesz ” Jedno dla mnie jest jednak pewne – nigdy nie będzie zgodności między ludami wywodzącymi się z tak drastycznie różnych kręgów kulturowych i religijnych (nawet pomijam kwestie etniczne).”
   Nie ma większego tygla etnicznego, religijnego, kulturowego niż USA, Kanada, Brazylia…..widzisz tam wojny, terroryzm, separatyzm, morderczą niezgodę i waśnie na tym tle? Dalej jesteś taki pewny?
   ……………………….
   W Polsce mniejszość muzułmańska to prawie 30 tyś ludzi, od setek lat. W latach 90 tych do Polski przybyło 90 tyś muzułmańskich uchodźców z Czeczeni. Pokażesz mi na terenie PL jeden przykład terroryzmu, mordów religijnych, prób wprowadzania szariatu czy nakłaniania do przejścia na islam kogokolwiek? Tylko jeden. Bo piszesz z taką pewnością siebie, że na pewno sprawdziłeś i wiesz co mówisz.
   ………………………….
   Czy wiesz czym jest Al-kaida i z jakich przyczyn powstała? Czy na pewno religijnych?
   ………………………….
   W przypadku zagrożenia ludzie łączą się na podstawie najbliższego wspólnego mianownika. Tym często jest religia, wyznanie. Tak było w Polsce po wprowadzeniu stanu wojennego Polacy połączyli się w Kościołach. Ale podczas II WŚ religię mieli gdzieś, łączyła ich narodowość. Po prostu najbliższy czynnik wspólny. Stan wojenny wprowadzili komuniści Polacy, więc na zasadzie sprzeczności, sprzeciw organizował się pod innym sztandarem.
   …………………………
   I tak na zakończenie. Nie neguję wartości poznawczej własnych przeżyć i obserwacji. Ale daleki jestem od tego, aby na ich bazie formułować 100% wnioski dotyczące miliardów ludzi. Dlatego właśnie prócz własnych obserwacji i wniosków posiłkuję się obserwacjami i wnioskami milionów ludzi, zebranych w książkach. Tak powstały wszystkie nasze cywilizacje i to było osią ich rozwoju – wiedza wspólna, przekazywana z pokolenia na pokolenie, a nie jednostkowa.

   Pozdrawiam

   Polubione przez 1 osoba

   1. Abdullah Goldberg-Kowalski

    Odpowiem po kolei:

    Witam. Tak na początek podarujmy sobie erystykę w stylu – ja coś widziałem/przeżyłem, więc to prawda, którą mogę rozciągnąć na wszystkie inne przypadki, a wiedza z książek to „niewielewiedza”. Okej? 🙂

    AGH: Chyba przyznasz, że relacja naocznego świadka (niezależnie czego dotyczy) bardziej do Ciebie przemawia niż to, czego się dowiesz z drugiej ręki? Co jak co, ale najbardziej dla mnie wiarygodne jest to, co widziałem na własne oczy. I przytaczam fakty, a nie zbiór ogólników.

    ………………………………
    Przytaczasz historię i wyciągasz z niej jakieś wnioski, jesteś pewien, że słuszne? Jesteś pewien że walka o której piszesz ma podłoże religijne, a nie narodowo-separatystyczne? Czy terroryzm w Irlandii Pn. był religijny czy separatystyczny, mimo iż najwięcej mówiono o religijnych podziałach? A wojny religijne w Europie były tak na prawdę podyktowane różnicami w interpretacji Biblii czy może politycznymi? Bo w kilka lat, ludzie wyznający tego samego Boga, nagle dostali jakiegoś amoku i zaczęli się masowo mordować. Ktoś nagle protestantów, luteranów, anglikanów przesiedlił i próbował asymilować? Czy wojna w Jugosławii i masakry ludności były podyktowane różnicami religijnymi, czy może terytorialnymi, mimo iż mowa o masakrze ludności muzułmańskiej i chrześcijańskiej? Czy Hitler zwalczał judaizm, walczył z galopującą judaizacją Niemiec? Czy może były inne przyczyny tego, że akurat z Żydów wybrał za swojego wroga? A co z Rwandą? Najbardziej przerażające ludobójstwo, wewnątrz jednej religii, ci ludzie żyli razem od setek lat co najmniej.

    AGH: Ja się odwołałem do przypadku chrześcijańsko-muzułmańskiego i tylko do tego, bo mowa jest o wspólnym życiu chrześcijan i muzułmanów.
    Rdzenni mieszkańcy wyspy przyjęli islam kilkaset lat temu, więc nie są to ruchy wyzwoleńcze związane z innością etniczną (pochodzą z tej samej grupy etnicznej co ich chrześcijańscy sąsiedzi), ale z innością religijną. Oni mają własny system wartości, religię, prawo, ideologię i nie akceptują tego, które jest im narzucone przez chrześcijańskie państwo. Dopóki państwo nie zaczęło ingerować w to, co oni robią (a tak było przed wojną) to przez kilkaset lat żyli koło siebie muzułmanie i chrześcijanie (oddzieleni morzem) każdy z oddzielnymi prawami i religią.

    I tak – widziałem tych uzbrojonych po zęby ochroniarzy, których tam normalnie by nie było gdyby muzułmanie nie zaczęli podkładać bomb w miastach.

    Przykłady, które podałeś, całkowicie nie są związane z głównym tematem.
    ……………………..
    Piszesz ” Jedno dla mnie jest jednak pewne – nigdy nie będzie zgodności między ludami wywodzącymi się z tak drastycznie różnych kręgów kulturowych i religijnych (nawet pomijam kwestie etniczne).”
    Nie ma większego tygla etnicznego, religijnego, kulturowego niż USA, Kanada, Brazylia…..widzisz tam wojny, terroryzm, separatyzm, morderczą niezgodę i waśnie na tym tle? Dalej jesteś taki pewny?

    AGH: Powtórzę jeszcze raz to co napisałem powyżej – mówimy tylko o pokojowym życiu chrześcijan i muzułmanów.
    Kilka statystyk (za wikipedią):
    Kanada: chrześcijanie – 67%, muzułmanie – 3%, ludność całkowita – 35 mln
    Brazylia: chrześcijanie – 73%, muzułmanie – 0.01%, ludność całkowita – 204 mln
    USA: chrześcijanie, 80%, muzułmanie – 0.6%, ludność całkowita – 320 mln

    Zatem porównywanie przypadku kraju, gdzie muzułmanów jest kilka mln a krajów (przypadek przeze mnie opisany), gdzie jest ich kilkadziesiąt/set tysięcy nie ma sensu.

    ……………………….
    W Polsce mniejszość muzułmańska to prawie 30 tyś ludzi, od setek lat. W latach 90 tych do Polski przybyło 90 tyś muzułmańskich uchodźców z Czeczeni. Pokażesz mi na terenie PL jeden przykład terroryzmu, mordów religijnych, prób wprowadzania szariatu czy nakłaniania do przejścia na islam kogokolwiek? Tylko jeden. Bo piszesz z taką pewnością siebie, że na pewno sprawdziłeś i wiesz co mówisz.

    AGH: Krótka powtórka z tego czym jest dżihad:

    Etap 1 to „podstępny dżihad”: gdy muzułmanie są w mniejszości w społeczeństwie i nie są w stanie prowadzić fizycznej/militarnej wojny z niewiernymi. Wtedy mają nakaz głosić pokój oraz tolerancję — „żyj i pozwól żyć innym”. Kluczowym elementem pierwszego etapu dżihadu jest „takijja”, czyli ukrywanie prawdziwych zamiarów islamu, aby chronić wspólnotę muzułmańską. W istocie „takijja” jest pozwoleniem na kłamstwa w stosunku do nie-muzułmanów. Muzułmanom nie wolno przyjaźnić się z niewiernymi, chyba, że są w mniejszości i czują się zagrożeni przez silnego przeciwnika — wtedy właśnie muzułmanom wolno udawać przyjaźń i są zobowiązani kłamać dla ochrony wspólnoty. Innym elementem pierwszego etapu jest „status ofiary” — muzułmanie stawiają się w roli prześladowanej mniejszości, której należy się ochrona prawna przed „islamofobami”.

    Etap 2 to „defensywny dżihad”. Gdy w społeczności jest wystarczająco dużo muzułmanów oraz zasobów, aby móc chronić muzułmańskie wspólnoty przed atakami, prześladowaniem lub krytyką wtedy muzułmanie są zobowiązani do defensywnego dżihadu, czyli walki z niewierzącymi, którzy są fizycznym lub intelektualnym „zagrożeniem dla islamu”. Przy czym zagrożeniem dla islamu w definicji muzułmanów może być np. mówienie prawdy o islamie, krytyka islamu przez niewiernych czy próby nawrócenia muzułmanów na inną religię. Na tym etapie prowadzenia wojny z niewiernymi muzułmanie mają nakaz aby odpowiedzieć na te rzekome „ataki” fizyczną przemocą i terroryzmem.

    Etap 3 to „ofensywny dżihad”. Gdy muzułmanie są w większości, posiadają polityczną władzę w regionie oraz siłę militarną aby podporządkować sobie nie-muzułmańską ludność, zmuszają nie-muzułmanów do płacenia daniny („dżizji”). Wolni im wtedy wypędzać nie-muzułmanów z ziem, na których żyli lub po prostu mordować ich i gwałcić ich kobiety, gdy niewierni nie chcą przyjąć islamu — aby utrzymać w islamskiej nieskazitelności tereny, które są pod ich panowaniem.

    Czy na wyspie o której pisałem muzułmanie są większością czy mniejszością? Pomimo tego, że jest ich „tylko” 5% populacji to jest ich łącznie ok. 5mln, więc można przyjąć, że są w 3 etapie (dodatkowo przeczytaj ponownie cytat, który wkeliłem w poprzedniej wypowiedzi).
    Przeciwstawianie tego z liczbą obecnych muzułmanów w Polsce nie ma sensu, bo oczywiście teraz jest ich za mało i nic nie mogą zrobić – po prostu siedzą cicho (etap 1). Ale co będzie jeżeli pozwolimy na to, aby było ich więcej? I chcę Cię wyczulić na to, że nie patrzymy na problem islamskiego najazdu na Europę z perspektywy kilku miesięcy tylko kilku/kilkunastu lat.

    ………………………….
    Czy wiesz czym jest Al-kaida i z jakich przyczyn powstała? Czy na pewno religijnych?

    AGH: Są islamską organizacją terrorystyczną i wspierają inne islamskie organizacje terrorystyczne.
    Dla przypomnienia (jakbyś zapomniał): Al-Qaeda ideologues envision a complete break from all foreign influences in Muslim countries, and the creation of a new worldwide Islamic caliphate
    ………………………….
    W przypadku zagrożenia ludzie łączą się na podstawie najbliższego wspólnego mianownika. Tym często jest religia, wyznanie. Tak było w Polsce po wprowadzeniu stanu wojennego Polacy połączyli się w Kościołach. Ale podczas II WŚ religię mieli gdzieś, łączyła ich narodowość. Po prostu najbliższy czynnik wspólny. Stan wojenny wprowadzili komuniści Polacy, więc na zasadzie sprzeczności, sprzeciw organizował się pod innym sztandarem.

    AGH: Zgadzam się – najpierw naród potem religia. Obliczu zagrożenia jako naród jesteśmy w stanie iść ramię w ramię niezależnie od wyznawanej religii. Ale czy to znaczy, że mamy całkowicie porzucić nasze 1000-letnie chrześcijańskie dziedzictwo?

    …………………………
    I tak na zakończenie. Nie neguję wartości poznawczej własnych przeżyć i obserwacji. Ale daleki jestem od tego, aby na ich bazie formułować 100% wnioski dotyczące miliardów ludzi. Dlatego właśnie prócz własnych obserwacji i wniosków posiłkuję się obserwacjami i wnioskami milionów ludzi, zebranych w książkach. Tak powstały wszystkie nasze cywilizacje i to było osią ich rozwoju – wiedza wspólna, przekazywana z pokolenia na pokolenie, a nie jednostkowa.

    AGH: Pokazałem Ci jeden konkretny przykład, który obala większość Twoich tez dotyczących wspólnego życia chrześcijan i muzułmanów. Można je mnożyć (chociażby ataki muzułmanów na wyznawców kościoła koptyjskiego w Egipcie), ale nie o to chodzi, bo na każdy argument przeciw zaraz znajdzie się argument za. Moim wpisem chciałem przekazać mój sceptycyzm dotyczący spraw, o których tak mało wiemy. Oczywiście jestem za pomocą uchodźcom, bo każdemu człowiekowi w przypadku zagrożenia życia należy pomagać, ale nie jestem za tym, aby wprowadzać do kraju coś, czego w dłużej perspektywie (bo o to głównie chodzi – nie o krótkowzroczne działania) nie jesteśmy w stanie przewidzieć i tym bardziej kontrolować. A czytając Twój artykuł jak i wielu osób wypowiadających się w tym wątku widzę, że brakuje wam takiego długofalowego myślenia. Wiele przykładów ze świata pokazuje, że do pewnego punktu wszystko będzie w porządku, ale gdy sytuacja zacznie wymykać się spod kontroli to będzie już za póżno na jakąkolwiek interwencje. Nie chciałbym się obudzić za kilka lat i usłyszeć „mądry Polak po szkodzie” – tym razem wolałbym, aby zabrzmiało to „mądry Polak przed szkodą”. Spróbujmy tym razem uczyć się na błędach innych a nie swoich – parafrazując Twoją wypowiedź „posiłkując się obserwacjami i wnioskami milionów ludzi, zebranych w książkach”.

    Dziękuję za uwagę.

    PS. Kraj, o którym piszę, to Filipiny.

    Polubienie

    1. 1. Nie, nie przyznam tego. Biorę poprawkę na psychologiczny wpływ na relację świadków. Biorę poprawkę na błąd poznawczy. Wyrabianie sobie kompleksowej opinii na podstawie jednej relacji uważam za wyczyn karkołomny. Nie zarzucam Ci tego, że nie przytaczasz faktów. Polemizuję z wnioskami. I z tym, że te wnioski rozciągasz na cały świat.
     …………………..
     2. Czyli przyczyna nie leży w religii, religia jest nośnikiem. Sam piszesz, że nie było problemu dokąd nie doszło do zbrojnej interwencji państwa, chrześcijańskiej większości i zbrodni.
     Oczywiście, że moje przykłady są związane z tematem, który poruszamy. Mówią, że przyczyną wojen, terroryzmu, najazdów, ekspansji, zamachów, narzucania czegoś innym, podbojów w przeważającej części nie są religie.
     …………………
     3. Piszesz o różnicach religijnych, kulturowych i etnicznych. Więc odpowiadam całościowo. Później przytaczasz tylko dane dot, religii.
     Dalej juz nie rozumiem o co Ci chodzi. Są kraje o różnym odsetku muzułmanów i różnej wielkości liczb bezwzględnych od setek, do milionów. O różnym czasie życia obok siebie chrześcijan i muzułmanów. Dlaczego tylko Filipiny mają być jakimś przykładem reprezentatywnym?
     ……………………………
     4. A podasz przykłady gdzie ten dżihad przeszedł przez wszystkie stadia rozwoju? Jest wielki i mały dżihad, wielki odnosi się do walki wewnętrznej mały zewnętrznej. Po za tym akurat słowo dżihad wywodzi się od dżahada, co w ogólnym rozumieniu oznacza „dążenie do dobrego życia.”i Inne jego znaczenia to: usiłowanie, staranie, wysiłek. Wypisujesz mi interpretacje tego słowa, jakie wyznaje niewielki odsetek muzułmanów – szacuje się 1-3%. Koran tak jak Biblię i każdą inną mitologię można interpretować na dowolne sposoby. W Koranie sa też takie słowa:
     „Nie ma przymusu w religii! (…)”
     (Koran, 2:256)

     „I mów:
     ‚Prawda pochodzi od waszego Pana.
     Przeto kto chce, niech wierzy,
     a kto nie chce, niech nie wierzy!’ (…)”
     (Koran, 18:29)
     Są ludzie, którzy z Biblii i z Jezusa wywodzili nakaz nawracania siłą, mordem, zbrojnie i konieczność palenia ludzi na stosach. Poczytaj niektórych ojców kościoła, popatrz na życiorysy beatyfikowanych przez JPII.
     5. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Z jakich powodów powstała Al-kaida? Z jakich przyczyn? Kogo zwalczała pierwotnie, a kogo później i z jakiej przyczyny, na jakim tle? Czy aby nie z ma to związku z imperializmem ZSRR najpierw, a USA później?
     6. A czy ja twierdzę, że mamy coś porzucać? Ja jestem agnostykiem i religię uważam, za raczej szkodliwe dla ludzkości, bo często były i są nośnikiem partykularnych interesów ziemskich. Ale mam szacunek do prywatnej wiary ludzi, tak długo jak mi jej nie chcą narzucić, choćby w prawie ogólnym i obyczajach.
     7. Niczego nie obaliłeś. Po prostu podałeś jeden przykład tragedii i wojny jakiej historia ludzkości jest pełna. Nie podałeś żadnych innych przykładów, a już na pewno nie wiele.
     Szanuję Twoje obawy, jak i każdego innego człowieka. Sam też mam obawy, artykułuję je w tekście. Piszę też, że wolę repatriantów ze wschodu, a nie uchodźców z Syrii. Piszę też wyraźnie abyśmy byli racjonalni i ważniejsze jest aby pomóc tym ludziom tam u siebie. Aby zakończyć wojnę zapoczątkowaną przez USA przy pomocy Europejczyków, przywrócić pokój być ci ludzie żyli bezpiecznie u siebie, nie u nas. Przestrzegam też przed retoryką i schematami jaka w latach 30 tych doprowadziła do niewyobrażalnej tragedii, w tym Narodu Polskiego.
     Dziękuję również 🙂

     Polubienie

 7. Artykuł równie histeryczny jak poglądy, ktore krytykuje… Sprawa jest generalnie prosta: albo kogos przekonuje wprowadzona jeszcze przez ben Guriona koncepcja bogatej połnocy i biednego południa, rozwinieta przez Huntingtona w koncepcję zderzenia cywilizacji a dzis widoczna juz jako zderzenie kultur – albo nie. Mnie – przekonuje. Połączenie kultur prowadzi w tym przypadku ( jak i bodaj zawsze) do destrukcji jednej z nich, tym razem naszej. I to jest krytertium historyczne i nadrzedne. Moralność, wartości, obowiazki, jako odpryski i akcydensy – rzekłbym – faktopochodne nie maja tu żadnego zastosowania, nie prowadza bowiem do racjonalnych zachowań. Dla mnie – to pan Artur dał zatem sobie zrobic g…. z mózgu. I tyle. A historia pokaże – juz nie nam – kto z nas miał rację

  Polubienie

  1. bertol

   Pan Eckhardt sięgnął sedna sprawy, śledząc historię od zarania kultury islamu można się o tym przekonać. Mahomet sam siebie wyznaczył prorokiem, a był zwykłym watażką, złodziejem i mordercą. Posiadając na owe czasy dość liczne siły zbrojne łatwo do tego przekonał podległe mu plemiona. Od zarania islamu, jego zwolennicy wyrżnęli jak podają historycy ponad 240mln ludzi wszystkich wyznań, liczba wziętych do niewoli jest mega wielka, zależy od źródeł historycznych ale w każdym razie przerażająca. Mówimy tu o basenie Morza Śródziemnego, aż po Azję i Afrykę. Zniszczono największe zbiory ksiąg w Indiach i na terenach Europy aż po dzisiejszą Francję, Włochy i oczywiście Grecję. Dżihad miał różne formy, od zbrojnych aż po cichą imigrację i stopniowe przejmowanie ziem i narzucanie własnych wartości. Jakich?. Każdy kto się interesuje, wie. Homeini powiedział kiedyś: „nie potrzebujemy broni na Europe, zwycięża was brzuchy naszych kobiet”. Trafnie panie Andrzeju!

   Polubienie

   1. Opowiedz mi teraz o chrystianizacji, o czystkach religijnych w Europie, o wyprawach krzyżowych, o masakrach w wykonaniu chrześcijan, o milionach ofiar, o kolonizacji, o wyrżnięciu rdzennych ludów z obu Ameryk, o I i II WŚ. O wojnie w Iraku i Afganistanie.

    I może się okaże, że ci ludzie są bardzo do nas podobni….

    Polubione przez 1 osoba

  2. Panie Andrzeju. Ja krytykuję rasizm, ksenofobię, nienawiść, podsycanie strachu na podstawie niewiedzy i ignorancji, hipokryzję i podłość. Żadna z tych rzeczy nie jest „poglądem”. Więc proszę być precyzyjnym w swoich zarzutach.
   …………………………
   Połączenie kultur, o ile nie jest czymś opartym na eksterminacji, prowadzi do fuzji, a nie destrukcji. Z tym, że fuzji w różnych proporcjach. Tym właśnie jest dzisiaj Europa, Brazylia, Kanada itd.

   Polubione przez 1 osoba

   1. bertol

    Znam historię podbojów chrześcijańskich, jednak nie zapominaj, ze one ustały b.dawno temu. Religie ewaluowały do form które dzisiaj nazywamy ucywilizowanymi. Poza jedną: Islamem. Nie zapominaj również że właśnie dlatego możesz wyrażać swoje dowolne poglądy, korzystać z technologii, lub czytać dzieła i książki o tematyce jaka ci się akurat podoba. Tego wszystkiego zabrania islam, oni pozostali hermetyczni od wielu wieków, zatrzymali się w rozwoju na własną prośbę. I to właśnie chcą nam przynieść do Europy, zresztą mówią o tym otwarcie, a tam gdzie czują siłę i przewagę po prostu to robią.

    Polubienie

    1. Zaczynasz już sięgać takiego absurdu, że płakać się chce. Islam zabrania czytania, technologii i wyrażania opinii? W którym z państw muzułmańskich tak jest? W Turcji, Maroko, Tunezji, Indonezji, Egipcie, Jordanii, Katarze, Pakistanie, Arabii Saudyjskiej, Iranie? Jak chcesz być traktowany poważnie, to pisz poważne rzeczy, a nie jakieś brednie.

     Aha, możesz mi przypomnieć które państwo islamskie przez ostatnie 100 lat napadło na jakiekolwiek inne państwo? Później sobie przejrzy wszystkie wojny ostatnich 100 lat i powiedz mi, które sprowokowali, wywołali lub brali czynny udział kraje islamskie. A ofiary tych wojen idą w dziesiątki milionów.

     Polubione przez 1 osoba

    2. Magda

     dokładnie tak jest. Proszę zapoznać się z działalności Karmy Nirvany z Wlk Brytanii. Założycielka napisała również książki o sobie Zhańbiona i o innych, którym udało się pomóc (jednak nie zawsze) Córki Zhańbionej. Wszystko na faktach. To jest muzułmanka, której udało się uciec… wielu niestety nie. Dla Islamu tendy zachodnie czyli technologia, moda itp itd to ZŁO, którego oni się nie dopuszczają,

     Polubienie

      1. nie lubie bajkopisarzy

       Ale ty gosciu bredzisz na potege, to jest bezsensowna polemika ktora nie pociaga za soba zadnych faktow, bylem miesiac tu miesiac tam miesiac sram….. i tym oto doswiadczeniem uzasadniam ze nie ma sie czego obawiac….. czlowieku proponuje otworzyc oczy no chyba ze to oplacony przez TVN tekst to wtedy nie widze sensu tej dyskusji 🙂 no i chyba wlasnie tak to mi tu wyglada.
       Pan mowi ze brzydzi sie tym co ogarnelo Polske, te teksty o hitlerze i gazowaniu – wszyscy Polacy tak teraz mowia i dra morde – podczas gdy muzlumanie… nie ich trzeba zrozumiec, biedne zblakane owieczki, kulturalnie proszace o pomoc, nie Wszyscy przeciez sa bezczelni, radykalni i niebezpieczni – co za zalosna hipokryzja…
       Prosze ich wziac do domu w takim razie, przeciez pieniazki i tak dostana od panstwa, albo poszukac im domkow w swoim sasiedztwie jak Pan taki milosierny…

       Polubienie

      2. A co powiesz na to że mają przyzwolenie na ożenek z nieletnimi dziewczynkami? To też jest dobre według ciebie? Co powiesz na burki u kobiet muzułmańskich? I czemu piszesz cały czas w przykładach o Turcji, Egipcie, Maroku czy Tunezji (jeśli chodzi o technologię w islamie) a nie o Syrii to przecież z tego kraju głównie uciekają tzw. ,, Dobrzy uchodźcy”. Wiesz co nie wiem gdzie się do nich takiej miłości nauczyłeś, bo nawet Turcy ich nie popierają – a byłem w Turcji, i widziałem więcej krajów niż ty masz palców u rąk i nóg, i nie znam społeczeństwa które się cieszy z ich przyjazdu i asymilacji. Pojedz tylko do calais do Francji i zobacz co się tam wyrabia, i porozmawiaj z miejscową ludnością, zobaczysz co ci powiedzą. Porozmawiaj z kierowcami ciężarówek. Chyba że sam masz chęć przejść na islam bo marzysz o tym by mieć parę żon, i żeby baba nie miała nic do powiedzenia. I pewnie dlatego jesteś taki chętny im pomagać i ich tu sprowadzić. Ale powiem ci szczerze że nic dobrego z tego nie wyniknie, widzę co się dzieje w Niemczech, Anglii czy Francji – często tam jestem. A zobacz na Litwie, Łotwie czy Estonii cisza, nic się tam nie dzieje, jak ich nie ma. Nie ma ataków terrorystycznych. Ja nie popieram ich najbardziej dlatego że nie szanują swoich kobiet, ponieważ ja mam żonę i córkę – i nie chce się o nich bać!!!

       Polubienie

 8. bertol

  Hmm.. brednie powiadasz? niedawno czytałem książkę, biografię pewnej wysoko urodzonej kobiety z Arabii Saudyjskiej pt. „Księżniczka” opowiada o życiu kobiet i swoim, i wierz mi, nie chciałbyś swoim bliskim takiego losu zgotować. Uciekła i musi się co chwilę przeprowadzać bo porwała ze sobą dwoje swoich dzieci. Ale.., jeśli do ciebie nie docierają argumenty,(twój o walczącym chrześcijaństwie nijak się ma do rzeczywistości) a koran mówi wyraźnie że pokój nastanie kiedy cała ziemia będzie należeć do allacha. W Holandii i innych krajach wprowadza się szariat na ulicach, ostatni w Niemczech o tym pisały gazety, ze kobiety mają nosić długie stroje i zasłaniać karki żeby nie prowokować, ku uciesze brodatych nawracaczy. Ja rezygnuję z tej dyskusji bo okazuje się ze w pierwszym poście miałem rację. Módl się tylko żeby twoja poprawność polityczna nie skończyła się nieszczęściem, pozdrawiam.

  Polubienie

  1. Przytaczasz pojedyncze przypadki i wysnuwasz z tego kategoryczny osąd w stosunku do miliarda ludzi. Akurat byłem w Wuppertalu kiedy jakieś pajace zrobili patrol szariatowy, zostali błyskawicznie zneutralizowani. Od muzułmanów, z którymi później o tym rozmawiałem słyszałem mniej więcej to samo, co od Polaków wypowiadających się o polskich złodziejach samochodów. Traktowanie kobiet podmiotowo jest obecne również w religii chrześcijańskie. Warto poczytać co na temat kobiet piszą ojcowie kościoła, co jest czasem ich udziałem w chrześcijańskich wspólnotach/rodzinach, kiedy dostały prawa wyborcze, co mówią na temat kobiet niektórzy prawicowi politycy i publicyści u nas w Polsce.Tak, jako całość stoimy w prawach człowieka, prawach kobiet, prawach zwierząt, świadomości społecznej zapewne wyżej niż muzułmanie jako całość. Ale nie o tym jest ten wpis.

   Polubione przez 1 osoba

 9. Maciej

  Pierdu, pierdu, pierdu…
  Ci tak zwani „uchodźcy” – nie licząc garstki bab i bachorów – to jedna wielka BANDA młodych byków w wieku poborowym!!!
  Niech autor bloga pierdolnie się w łeb i przestanie majaczyć!
  Ci rzekomi „uchodźcy” – jeśli nie chodzi o uśpionych bandytów z ISIS – są zwykłymi nierobami, które przyjechały tu, żeby ściągnąć do Europy swoje stada (rodziny, znaczy się) i pasożytować na benefitach w bogatych krajach Zachodu …

  Polubienie

 10. Maciej

  Pierzenie w podniebienie – czyżby pożyteczny idiotyzm?
  „Opowiedz mi teraz o chrystianizacji, o czystkach religijnych w Europie, o wyprawach krzyżowych, o masakrach w wykonaniu chrześcijan, o milionach ofiar, o kolonizacji, o wyrżnięciu rdzennych ludów z obu Ameryk, o I i II WŚ. O wojnie w Iraku i Afganistanie.

  I może się okaże, że ci ludzie są bardzo do nas podobni….”

  Wyprawy krzyżowe??? Tak w ogóle to była odpowiedź na zalew islamu…

  A CO KOGO TO OBCHODZI?!

  Żyjemy tu i teraz!!!!!!!

  TU I TERAZ, baranie!!!

  ISLAM i jego wyznawcy to ZARAZA, to RAK dla cywilizacji!!!

  Powtarzam, Autorze bloga – walnij się w łeb i przestań majaczyć!

  ISLAM to ZERO jakichkolwiek wartości cywilizacyjnych!!!

  Polubienie

 11. Kodx

  Witaj!
  Może będę powtarzał niektóre argumenty innych dyskutantów ale nie przeczytałem wszystkich postów. Tak więc wypowiem się na temat tego co napisałeś w głównych tezach.
  1.A więc jak napisałeś ” Międzynarodowe stowarzyszenie organizacji medycznych opublikowało” a czy mógłbyś przybliżyć co to za stowarzyszenie i jaką miało metodologię badań? Bo może ja tylko wspomnę, że to dziwne stowarzyszenie powstało w 1980 roku przez lekarzy ze Stanów Zjednoczonych i Związku Radzieckiego żeby walczyć przeciwko broni nuklearnej. Jeśli poczytasz trochę o tego typu organizacjach w tamtych latach to zawsze były sponsorowane przez kraje które prawa człowieka miały głęboko…..ukryte. bardziej wierzę, że są/byli agentami wpływu lub jak mawiało słońce ludzkości Lenin „pożyteczni idioci”. Oczywiście przedstaw badania i poczytamy wszyscy bo tu też są rozbieżności. Jedni w statystykach piszą o liczbie szacowanych ofiar inni udokumentowanych, jedni wliczają ofiary nagłych śmierci, inny wszystkie (nawet jeśli ktoś zmarł wtedy na raka albo spadł ze schodów). Pytanie jeszcze ile było np. ofiar wojsk Saddama ile amerykanów. Czy amerykanie zrobili tam bajzel? oczywiście i oczywiście była to bzdura. Jednak Irak to nie był za Husejna kraj spokoju i swobody więc trudno to oszacować i żaden to argument w sprawie uchodźców/imigrantów. aaaa…i jaką to wojnę USA toczyło w Pakistanie? Nie słyszałem..może coś więcej?
  2. Co do radykałów islamskich to wynika to z pewnego nurtu w islamie (skrajnego) który istniał, poczynając od imperium Osmańskiego po współczesne Bractwo Muzułmańskie, Al-Kaidę, ISIS itp. Pewien radykalizm jest wpisany w islam i śledząc jego rozwój zauważysz, że podobne historię działy się w przeszłości. W czasach których nikt nie myślał, że powstanie taki kraj jak USA.
  3. Te 20 milionów Polaków to znów liczba przytoczona bez sensu bo połowa z nich to potomkowie w 3-4 pokoleniu Polskich imigrantów którzy Polakami się czują. Także potomkowie wywiezieni na Syberię czy Kazachstanu ( i po co te liczby? ). Co więcej wszędzie się szybko asymilowali, co mieli im za złe Polscy Narodowcy pod koniec XIXw.
  W większości wyjeżdżaliśmy z dokumentami, nie mieliśmy przywilejów tylko łopata i do roboty. Zwłaszcza emigracja wojenna walcząca na zachodzie, którą to sprzedały kraje zachodnie z później poniewierały (poczytaj czym zajmowali się polscy generałowie po wojnie w Anglii. Jeden był barmanem, inny tapicerem, jeszcze inny magazynierem)
  5. co do statystyk muzułmanów to znów sprawa nie jest prosta. Przykładowo 17,4 procent badanych w Niemczech odmówiło odpowiedzi na pytanie dotyczące przynależności wyznaniowej. Czy pytano też nielegalnych imigrantów? Raczej wątpliwe. Nie chodzi też o to czy jest ich 6% w Europie czy 10%. Ważniejsze raczej jest to, że mieszkają w dużych skupiskach zupełnie się nie asymilując i odrzucając normy społeczne europejczyków. Czy się asymilują? z pewnością jakiś %. Sam poznałem Somalijczyków w Polsce, Holandii, Anglii i Szwecji. Większość absolutnie nie integruje co więcej nie zamierza integrować się ze społeczeństwami zachodu. Fakt, faktem, że to zwykłe proste chłopaki ledwo wypisujące swoje imię patykiem na piasku (i to nie wszyscy). Ale ich jest najwięcej..
  6. Eksportowanie terroryzmu i ataki samobójcze to nie są fanaberie ale fakty. I co do tego, że ich liczba będzie wzrastać chyba nie maja obiekcji wszyscy specjaliści od walki z terroryzmem. Trzeba jasno powiedzieć, że zapleczem dla takich działań jest zawsze duża grupa imigrantów osiadłych w danym kraju.
  7. Problem z tym co się dzieje teraz to fakt, że większość z tych niby uchodźcami, że oni nie uciekają przed wojną. Frontex wylicza, że na jednej z wysp Greckich tylko 20% to Syryjczycy a 5% Irakijczycy, Niemieckie dane podają, że z tych którzy do nich dotarli tylko 30% to Syryjczycy. Kogo najwięcej? Albańczycy, Kosovary (czyli Albańczycy z Kosowa), Bośniacy, Serbowie. reszta to z połowy Afryki. Jak podaje holenderski dziennikarz Harald Dornboos syryjski paszport kupił za 750euro. Więc o czym tu mówimy. Wydaje się, że Anglia postąpiła rozsądniej mówiąc, że weźmie uchodźców ale tylko z obozów dla uchodźców i tyle. Niemcy dały zielone światło imigrantom i teraz próbują swoją głupotę podzielić na innych.
  8. Polacy na socjalu. Otóż dane z Holandii wskazują, że na socjalu jesteśmy grupą % mniejszą niż sami Holendrzy. I mamy najniższy wskaźnik. Więc to taki argument słaby i znowu z czapy.
  Co do dojących państwo „prawicowych publicystów posiada hektar ziemi i płaci KRUS, nie mając pojęcia jak się uprawia ziemię. Byle tylko nie płacić ZUS i nie solidaryzować się z własnymi rodakami. ” …no tu się popłakałem ze śmiechu…to płacenie ZUSu to jest solidaryzowanie się z rodakami? A propo, myślisz, że „lewicowi publicyści” już tą ziemię sprzedali? No a skoro o prawicy i lewicy..to ciekawi mnie czy lewicowców z Krytyki Politycznej sumienie nie gryzie, że finansuje ich pan George Soros chyba największy spekulant na świecie.. 🙂
  9. ” Ci co emigrują to są najczęściej właśnie dobrze wykształceni ludzie, dalecy od religii (wykształcenie nie idzie w parze z zabobonami)” tu wplatasz jakieś swoje oświeceniowe zabobony. 🙂 No i ta naiwna wiara, że ci którzy są wykształceni porzucają domy, rodziny i idą z kapcia do Europy…Komentować nie ma co bo widać, że nie masz pojęcia o świecie arabskim. Traktując ich jak dzieci specjalnej troski. Dla kapitału i wiedzy nigdy nie było granic i nie ma teraz.
  10. Gwałty – W Polsce zdarzają się gwałty ale wbrew temu co piszesz to nie robią tego najczęściej Policjanci czy księża. Są oczywiście badania dotyczące muzułmanów np. w Szwecji (we Francji nie podaje się pochodzenia gwałciciela, gdyż jest to politycznie niepoprawne) http://www.gatestoneinstitute.org/6381/szwecja-zachodnia-stolica-gwaltu

  Co do samych badań to prof Alexis Jay w swoim raporcie po raz pierwszy publicznie potwierdziła, że strach przed zostaniem „rasistą” był dla wielu oficjeli ważniejszy niż egzekwowanie prawa i ratowanie zastraszanych dzieci które były ofiarami muzułmanów w Anglii. Stąd też zaniżano statystyki.
  I znów sprawa jest prosta jeśli tak jak teraz napływa pół miliona imigrantów i z tego 75% to mężczyźni to jakbyś nie chciał to jakąś dziewczynę będą chcieli spotkać. A z pewnością będą kobiety ofiarami tej armii mężczyzn.

  Konkludując argumenty masz słabe ale też wydaje mi się, że nie rozumiesz postawy Polaków. Otóż wydaje mi się, że inaczej sprawa wyglądałaby gdyby wszystko było jasne. Czyli komu i jak mamy pomóc, czy ci ludzie zostali zweryfikowani, nikt nie narzuca nam kwot ani zasad przyjmowania, nie mamy obowiązku ich na siłę trzymać. Mogą dostać wsparcie a później łopatę i do pracy.

  pzdr
  ps. pominąłem wiele wątków bo przyznam się, że więcej w nich twoich emocji niż argumentów

  Polubienie

  1. Witam
   Mój wpis nie jest rozprawą naukową i nigdy do tego miana nie pretendował.
   1. Działania wojenne mają to do siebie, że są gwałtowne i niebezpieczne. Dla zobrazowania sytuacji nie ma znaczenia czy w Iraku i Afganistanie zginęło 959 tyś ludzi czy 1 654 233. To nie są rzeczy możliwe do policzenia kiedykolwiek. Istotny jest sam fakt. Woja została rozpętana i w sposób idiotyczny i haniebny, obecna sytuacja jest tego konsekwencją. Nigdzie nie pisałem, że Irak Husajna był krajem spokojnym i swobodnym. To była dyktatura. Ale nie było wojny, był stabilnym i normalnie, jak na tamte realia funkcjonującym państwem. Ws Pakistanie toczono wojnę z Al-kaidą, bin Ladena tam odstrzelono, trochę działań wojennych było prowadzonych już w granicach Pakistanu skąd operowała Al-kaida.
   2. Tak oczywiście, szacuje się, że radykalny islam to jakieś 1-3%. Głównie wahabici. W każdej religii są lub były różne radykalne, agresywne odłamy. To samo dotyczy chrześcijaństwa czy judaizmu. Immamów radykalnych w mojej opinii należy natychmiast z Europy wydalać, nie mogę zrozumieć postawy państw tolerujących takie rzeczy. To skrajna głupota.
   3. I znowu nie chodzi o dokładne liczby, bo te trudno oszacować precyzyjnie. Chodzi o pokazanie, że Polacy też emigrowali/uchodzili z różnych powodów i różnych czasach. Jakaś część się nie asymilowała, jakaś część popełniała przestępstwa, jakaś część żyła na socjalu. To odpowiedź na idiotyzmy pojawiające się w sieci, zakłamujące rzeczywistość i stawiające nas wszystkich bez wyjątku na piedestale, a wszystkich ich traktujących jak zwierzęta, zwyrodnialców, morderców, gwałcicieli, terrorystów i roszczeniowych patoli. A to, że nas wielokrotnie podle traktowano w różnych częściach świata, nie jest argumentem byśmy robili to samo.
   5.Tak, tu nie ma między nami sporu. Jakaś część się nie asymiluje i o tym piszę. Choć jakąś część winy ponoszą kraje europejskie, walące w tych imigrantów socjal bez opamiętania To tworzenie patologii za własne pieniądze. Postępowanie absurdalne i głupie. Samo zjawisko skupisk mniejszości nie jest jeszcze jednoznacznie negatywne. Skupiska też tworzą Polacy, Hindusi czy Chińczycy.
   6. Tu też nie będę się spierał. Niebezpieczeństwo istnieje. I zaznaczam, że tu trzeba działać racjonalnie, służby powinny działać sprawnie i wszelkie podejrzane osoby nie wpuszczamy lub eksmitujemy natychmiast. To z czym się nie zgadzam, to pojawiające się tezy, że większość tych ludzi to terroryści i ich celem jest zniszczenie Europy. To absurd. Ostatnio jeden z Libijskich ministrów, powiedział w Londynie, że 2% tych ludzi to potencjalni terroryści.Nie będę z tym polemizował, choć liczba wydaje mi się zawyżona o jakąś połowę.Jednak mamy potencjalnych terrorystów już w Europie od dawna i są jeszcze inne kanały przenikania ich do UE.
   7.Tu też nie będę polemizował, piszę zresztą w tekście wyraźnie aby rozgraniczyć uchodźców od emigrantów. W licznych komentarzach podawałem podobne liczby jak Ty.Uchodźcy to max 20%. Reszta to emigranci, głównie z Europy. Też uważam, że Niemcy palnęli głupotę. Teraz się z tego wycofują.
   8.Argument nie jest z czapy, bo jakiś odsetek naszych rodaków na socjalu żyje bądź żyło. Wspominasz Holandię, popatrz na Niemcy ( lata 80 te i 90 te) i na Wyspy.
   9. Oszukują i doją państwo ludzie niezależnie od zapatrywań politycznych czy stopnia wiary. Do prawicowych się czepiam, bo oni najgłośniej krzyczą o tym, że nie mają zamiaru nikogo utrzymywać, że wszyscy imigranci przyjechali tu oszukiwać i wyłudzać. Ja w ogóle ZUS i KRUS uważam za zło i chciałbym likwidacji tych instytucji i tego systemu, ale to nie temat wpisu. Jeśli dany publicysta nie płaci ZUS to ktoś do tego ZUS dokłada z podatków, najbiedniejsi i najciężej pracujący też, powoduje to również wzrost zadłużenia kraju. Bo mamy chyba najwyższy udział emerytur i rent w PKB na świecie. Spekulacje uważam za kurewstwo, szczególnie na żywności i paliwach.
   9. Społeczeństwo syryjskie jest jednym z najlepiej wykształconych tego regionu. Uciekanie przed wojną i śmiercią w kapciach nie ma nic wspólnego z wykształceniem. I znowu przypominam, że wyraźnie rozróżniam uchodźców od emigrantów. Przed wojną uciekali wszyscy, ekonomicznie emigrują najczęściej ci niewykształceni, nie mający pracy u siebie.
   10. Naprawdę napisałem, że najczęściej gwałcą policjanci i księża? Przeczytaj jeszcze raz. Co do Szwecji. Nie zastanowiło Cię skąd w pewnym momencie wzrost zgłaszanych w Szwecji gwałtów o 1500% w dwa lata? Co się takiego stało? I czy się dowiedziałeś, że z 100% zgłaszanych gwałtów tylko około 3% kończy się wyrokami? Uwzględnienie tych czynników sytuuje realnie Szwecję w średniej europejskiej, a nie jakimś diabolicznym szczycie przemocy seksualnej. Czynnik psychologiczny w zgłaszaniu przestępstw seksualnych jest znany, dotyczy zarówno poprawności politycznej, wstydu, strachu i norm kulturowych. To nic nowego i biorę na to poprawkę. Po raz kolejny powtórzę, nie chcę tu wpuszczać armii mężczyzn. Chcę abyśmy pomogli rodzinom uchodźców z Syrii i ewentualnie Erytrei i nikomu więcej. A najlepiej pomogli im tam na miejscu, aby nikt nie musiał tu przyjeżdżać. Nie polemizuj z tym, czego nie napisałem.
   ……………………………..
   Konkludując ;). Argumentów nie mam słabych wyjaśniłem dlaczego w polemice. Rozumiem też postawę Polaków, tekst o tym traktuje. Hejtuję nienawiść, rasizm, kłamstwa i prymitywne manipulacje mające na celu wzbudzanie histerii. Swoje obawy też artykułuję dość dokładnie, piszę, że wpuszczanie tu wszystkich jak leci, bez kontroli, bez planu to głupota. Jeszcze większą głupotą jest dawanie tym ludziom socjalu i jakichś ekstra praw oraz nie reagowanie na patologie i ekstremizmy. Minimum pomocy i do roboty, jak nie to wyjazd do siebie. A przede wszystkim należy im pomóc rozwiązać problemy w Syrii, bo tak eksodus nie skończy się nigdy i pożar wojny, terroryzmu i biedy będzie ogarniał coraz to nowe rejony.

   Pozdro 🙂

   p.s. piszę z trasy, więc za błędy i nieścisłości przepraszam, w aucie kiepsko klepie się w klawisze

   Polubienie

 12. Fawkes

  Mniejsza o wydźwięk tekstu, ale pojawiające się w nim literówki i składnia zdań sprawiają wręcz fizyczny ból. Chociaż minimalna korekta by się przydała przed wrzucenie tekstu na stronę

  Polubienie

 13. Anna

  delibu, nie znasz historii własnego kraju, obrażasz moje poczucie patriotyzmu, nie wiem gdzieś przeczytał, ze Polak spieprzał przez wojskiem. Chyba w encyklopedii niemieckiej, tej w której piszą o polskich obozach koncentracyjnych. Czy Polak emigrując leje po drodze wszystko co niewierne, odgraża sie ze zetnie łeb, mówisz o gwałtach? to moze wypowiedz sie na temat małżeństw tymczasowych z noworodkami, akceptowane w tej pseudo religii. Ci wykształceni Syryjczycy w wieku rozpłodowym winni bronić swego kraju- ale zaraz , zaraz- bronić? przed kim????? ja sie pytam przed kim? to oni są agresorami, katolik może co najmniej zawisnąć na płocie- jego głowa, oddzielona od tułowia piłą mechaniczną, na żywca serca dzieciom wycinają. tego nie widziałeś???? oby twój dom był pierwszym którego dopadną zbiorowo na przywitanie, po długiej podróży. co za idiota.

  Polubienie

  1. Setki tysięcy Polaków walczących w wielu armiach świata, we własnych armiach utworzonych na obcej ziemi to kłamstwo? Bo nikt z Polski w 1939 roku nie uciekł, wszyscy lali się Niemcami i Rosjanami.
   Podasz kto, gdzie i w jakich liczbach leje wszystko co niewierne w Europie?

   Polubione przez 1 osoba

 14. Czekaj az Twoja corka przyprowadzi tobie narzeczonego, ktory bedzie nia rzadzil, a potem obetnie jej lechtaczke i jej corce! http://www.sfora.pl/polska/Szwecja-w-szoku-W-calej-klasie-obcieli-lechtaczki–a69072 albo obejrz sobie http://wiadomosci.robertbrzoza.pl/swiat/islam-pozwala-gwalcic-i-mordowac-nie-muzulmanow/, albo ten, ktory mowi o tym, ze nasza kultura zostanie zjedzona za 25- 30 lat! https://www.youtube.com/watch?v=rWp1Mf_M4bU

  Polubienie

  1. Syryjczycy obcinają masowo łechtaczki, mordują i gwałcą niemuzułmanów? A jakieś przykłady podasz? I kto w takim razie, morduje Syryjczyków w Syrii?

   Obrzezanie kobiet to zwyczaj starszy niż islam i chrześcijaństwo. Weź sobie w ogóle poczytaj cokolwiek na tematy, w których rozmawiasz, cokolwiek, co nie jest newsem medialnym.

   Polubione przez 2 ludzi

   1. nie lubie bajkopisarzy

    co za Baran, czlowieku puknij sie w leb! czepiasz sie szczegolow, a nie konkretow o co chodzi w tym tekscie, ze co to moze to nie jest nic zlego tylko dlatego ze nie byli w tym pierwsi????co za marny prowokator…
    Ludzie nie odpisujcie bo to nie ma sensu, to jest zalosna prowokacja

    Polubienie

 15. ISIS zaprezentowało mapę swojego imperium. W tych krajach chce przejąć władzę do 2020 roku
  Na czarno zaznaczone są kraje, które do 2020 roku chciałoby podbić Państwo Islamskie. Czarne flagi mają – zgodnie z zapowiedziami terrorystów – powiewać m.in. w Hiszpanii, Grecji, Turcji, na Bałkanach, w Afryce Północnej i Chinach. Państwo Islamskie chce zbudować imperium oparte na kalifacie, które miałoby zajmować część Europy, Azję oraz Afrykę Północną.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/isis-zaprezentowalo-mape-swojego-imperium-w-tych-krajach-chce-przejac-wladze-do-2020/7q9l4m

  Polubienie

  1. Wg kogo? Kilku procent debili? Debili nie brakuje na całym świecie. Po za tym z ekstremizmem należy walczyć z całą bezwzględnością, a nie go tolerować. Dwa lata temu Franciszek podwyższył wiek legalnego uprawiania sexu, wcześniejszej był możliwy od 12 roku życia. Czy te fakty są wystarczającym powodem do pisania o miliardzie muzułmanów i chrześcijan jak jednolitej masie, o zbiorowym umyśle, moralności i świadomości?

   Polubione przez 1 osoba

   1. Katarzyna Pellegrini

    Kopernika obalało papiestwo do całkiem niedawna. Na indeksie ksiąg zakazanych są takie nazwiska: Allan Kardec
    Dante Alighieri
    Joseph Addison
    Gabriele d’Annunzio
    Francis Bacon
    Honoré de Balzac
    Simone de Beauvoir
    George Berkeley
    Biernat z Lublina
    Giovanni Boccaccio
    Augustin Bonnetty
    Giordano Bruno
    Giacomo Casanova
    Daniel Defoe
    René Descartes
    Denis Diderot
    Louis Duchesne
    Alexandre Dumas (ojciec)
    Alexandre Dumas (syn)
    Desiderius Erasmus
    Gustave Flaubert
    Anatole France
    Andrzej Frycz Modrzewski
    Galileusz
    Edward Gibbon
    André Gide
    Thomas Hobbes
    Baltazar Hubmaier
    Victor Hugo
    David Hume
    Jan Kalwin
    Immanuel Kant
    Johannes Kepler
    Mikołaj Kopernik
    John Locke
    Alfred Loisy
    Marcin Luter
    Niccolò Machiavelli
    Maurice Maeterlinck
    Karl Marx
    Adam Mickiewicz
    John Milton
    Michel de Montaigne
    Monteskiusz
    Owidiusz
    Blaise Pascal
    François Rabelais
    Mikołaj Rej[10].
    Samuel Richardson
    Jean-Jacques Rousseau
    Antonio Rosmini-Serbati
    Markiz de Sade
    George Sand
    Jean-Paul Sartre
    Baruch de Spinoza
    Stendhal
    Laurence Sterne
    Emanuel Swedenborg
    Jonathan Swift
    Andrzej Towiańsk
    Wolter
    Émile Zola
    Huldrych Zwingli
    Benjamin Franklin

    A co ciekawe nie znalazł sie tam nigdy Hitler za swoim „Mein Kampf”.

    Dziś wielu księży głosi, że Teletubisie, Harry Potter, yoga i wegetarianizm to dzieła szatana i nie powinno się mieć z tym nić wspólnego.

    Polubione przez 2 ludzi

 16. Abdullah Goldberg-Kowalski

  Opisuje tutaj, bo w poprzednim wątku nie ma przycisku „Odpowiedz”.

  Będzie to mój ostatni wpis, bo tak jak już wcześniej napisałem – na każdy mój argument znajdziesz sto kontrargumentów tylko po to, aby przekonać mnie do swoich racji.

  Nie do końca też rozumiem w jakim celu odwołujesz się do wielu różnych światowych konfliktów o różnych podłożach – ekonomicznych, społecznych, geograficznych, etnicznych. Świat jest bardzo skomplikowany i porównywanie niektórych spraw mija się z celem. Ja ograniczam się tylko do nieporozumień tle religijno-ideologicznym (bo islam to nie tylko religia) a w szczególności między chrześcijaństwem i islamem.

  I częściowo wracając do Twojej wypowiedzi – jakbyś ponownie przeczytał (tym razem z uwagą) to co napisałem w pierwszym komentarzu to zrozumiałbyś, że tarcia między muzułmanami i chrześcijanami były od zawsze, ale w małym zakresie, bo byli od siebie oddzieleni terytorialnie. Zaczęły się nasilać gdy:
  1. chrześcijanie zaczęli się osiedlać na terenach muzułmańskich
  2. rząd na siłę próbował zintegrować obie grupy na co nie zgadzali się muzułmanie
  Konflikt zbrojny, który (co niepotwierdzone) miał miejsce później był wynikiem powyższego. Stąd chyba jasnym jest, że początek konfliktu wziął się z odrębności religijno-ideologicznej?

  Jest to jeden z wielu przykładów świadczących o tym, że jest to sprawa problematyczna. Przykłady można mnożyć, tak samo jak przykłady konfliktów spowodowanych przez nie-muzułmanów. Mnie jednak interesuje to, co dzieje się tu i teraz, tj. w 2015, a nie to, co się działo kilkadziesiąt/kilkaset lat temu. Jak sam napisałeś: „Są ludzie, którzy z Biblii i z Jezusa wywodzili nakaz nawracania siłą, mordem, zbrojnie i konieczność palenia ludzi na stosach” – czy to dzieje się teraz czy działo w czasach dawnych? Nie twierdzę, że chrześcijaństwo jest czyste, bo miało swoje złe okresy, ale to się zmieniło i nie jest już religią inwazyjną (nawracanie ogniem i mieczem) w przeciwieństwie do islamu, który neguje kooperację z wyznawcami innych religii – taki byłi, jest i będzie.

  Podsumowując – mam bardzo duże obawy dotyczące napływu ludności będącej tak odległej kulturowo od nas. Nie chciałbym wrócić do tego wątku za 10-20 lat i powiedzieć „a nie mówiłem”, bo teraz ktoś podjął niewłaściwe dyceyzje pod wpływem emocji/nacisku/chwilii nie zastanawiając się co będzie za lat kilka/kilkadziesiąt. Przykłady z innych państw pokazują, że szanse na pokojowe wspólne życie są niewielkie, więc po co sobie sprawiać potencjalnie więcej kłopotów, skoro już i tak mamy wystarczająco swoich?

  Moim zdaniem w tej konkretnej sytuacji:
  1. pomagać
  2. kontrolować
  3. deportować jak wojna się skończy i w kraju, z którego przybyli, jest względny spokój
  4. traktować wszystkich przybyszy tak samo, tj. uchodźców wojennych i migrantów ekonomicznych, bo na ten czas nie jesteśmy w stanie ich rozróżnić.

  Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wzorem Arabii Saudyjskiej / ZEA zatrudniać wykwalifikowanych mieszkańców innych krajów spoza Unii (niezależnie od wyznawanej religii) na czas określony w kontrakcie.

  Na zakończenie polecam bardzo ciekawy wywiad z Dr Łukaszem Fyderkiem, ekspertem od Bliskiego Wschodu z Uniwersytetu Jagiellońskiego – jemu już chyba nikt nie zarzuci nieznajomości tematu:
  http://innpoland.pl/120823,uchodzcy-nie-wzbogaca-naszej-gospodarki-nie-uczynia-jej-innowacyjna-nie-liczmy-na-multikulturowosc-to-sport-dla-elit

  Bez odbioru.
  Abdullah Goldberg-Kowalski

  Polubienie

  1. bertol

   Próba wytłumaczenia właścicielowi tego bloga czegokolwiek spełza na niczym. Myślę że Pan, Panie Abdullah jak również dr Fyderek nie będzie w stanie tego zrobić. Smutne tylko że takich jak ówże bloger, mamy w kraju jeszcze wielu.

   Polubienie

  2. Do niczego Cię nie przekonuję. Prowadzimy normalną dyskusję wymieniając się argumentami. Co do punktów, które wymieniłeś….to zgadzam się w pełni. Z grubsza podobne artykułuję w tekście. Jedyne co nas różni, to fakt, że Ty swoje obawy, zarzuty, oceny, podejrzenia rozciągasz na większość muzułmanów. Ja na mniejszość. Nie przytaczasz innych niż Filipińskie przykładów. Abstrahujesz od wydarzeń z Byłej Jugosławii i masakry muzułmanów – to nie są odległe czasy. Abstrahujesz od tego, kto rozpętał wojnę na Bliskim wschodzie, dlaczego pojawiła się Al-kaida, ISIS i terroryzm, który wcześniej był marginalny. Abstrahujesz też od tego, że ponad 90% terroryzmu na Bliskim wschodzie, zamachów, krwawej łaźnie odbywa się wewnątrz islamu.

   Polubienie

     1. Gówno przedstawiasz, a nie fakty. Posłuchaj trollu, wklejasz tu przypadki jakiegoś skurwysyństwa idiotów muzułmańskich. Ja mogę wkleić tu tysiąc razy więcej pojedynczych przypadków skurwysyństwa katolickich Polaków. Trzeba być skończonym przygłupem, aby na jednej i drugiej podstawie wyciągać wnioski dotyczące miliarda muzułmanów i katolików. Jeśli nie potrafisz tego ogarnąć rozumem, to nie moja wina. Max Kolonko łże jak bura suka, napisz do tego idioty i niech ci poda dane na temat dzietności muzułmanów we Francji. Bo Francja statystyk dotyczących dzietności z uwzględnieniem wyznawanej religii, nie prowadzi i nigdy nie prowadziła. Dane na temat wzrostu muzułmanów w Europie przez 20 lat, to 2%. DWA KURWA PROCENT!!! I stanowi obecnie niecałe 8%, z czego pewnie 1/4 to muzułmanie żyjący w Europie od setek lat. Przewiduje się wzrost do 2030 roku do 10%. Max Kolonko z dupy wyciąga statystki i wkłada ci do głowy, płacą temu chujowi amerykańskie koncerny, aby takich intelektualnych inwalidów jak ty urabiał jak miękkie gówno. Mój blog nie służy do promowania tego troglodyty, ani żadnych innych troglodytów. Od tej pory albo umieszczasz tu konkretne dane statystyczne, opracowania naukowe, raporty wiarygodnych instytucji i rozmawiamy, jak inteligentni ludzie. Albo daj sobie spokój bo będę to kasował.

      Polubione przez 2 ludzi

      1. bertol

       ooo widzę ze kolega się zdenerwował:) kolegi dane statystyczne nie mają niestety poparcia w faktach, przynajmniej większość , zadałem sobie trud i sprawdzałem, można znaleźć różne, w zależności od tego kto je podaje. To tylko statystyki i nic więcej. Ja podaję suche fakty, które kolegę wyprowadzają z równowagi jak się zdaje. I cały misterny plan opluwania Polski i Polaków na nic:) Kolega islamofil musi jednak wiedzieć że kuzynka mojej żony od lat jest żoną syryjczyka. nie mieszkamy w kraju i znam ich tu kilku. Jak sam mój szwagier „pszyszywany” twierdzi, kilku z nich z chęcią poderżnęłoby mu gardło, bo żona nie chce przejść na islam i nie nosi hidżabu. Mówił mi ostatnio że jak się poczują silni to są w stanie to zrobić. Do dzisiaj twierdzą że Osama to był wielki człowiek. Nie, ja się ich nie boję, ja się martwię o przyszłość moich dzieci. Pozdrawiam lewackim pozdrowieniem, niech Marx ma cię w opiece. bez odbioru.
       ps.:
       a co do inteligencji, to po twoich wypowiedziach widzę że waść wielce kulturą błysnął, z językiem waści na czele, jeno opracowań naukowych i wykładów to tu ludziska nawstawiali, mniemając, iżę to z inteligentnym sprawę mają, a tu jeno trudu szkoda.

       Polubienie

       1. Denerwuję się niezmiernie rzadko, a już na pewno nie z takich powodów. Te twoje fakty, są takie same jak fakty dotyczące kradzieży samochodów w Niemczech, mordów na Wyspach popełnianych przez Polaków i wyłudzaniu w PL nienależnego VATu. Statystyki są dla ludzi chcących spokojnie i racjonalnie przyjrzeć się problemowi, nie powodując przy tym kolejnych. Te twoje suche fakty są dla ludzi chcących jeden problem zmienić w jeszcze większy, by przy tym robić swoje interesy.
        ……………….
        Nie jestem islamofilem, jestem agnostykiem i każdą religię uważam za zbędny zabobon, stający się narzędziem do robienia z ludzi niewolników i durni. Nie interesuje mnie twoja rodzina i perypetie twojego szwagra. Bo historii odmiennych jest równie dużo, jak nie więcej.
        ………………….
        Marx? A który z Marxów? Chico, Harpo, Groucho, Gummo czy Zeppo? Czy wszyscy bracia Marx na raz?
        ………………….
        Inteligencja to jedno, wiedza drugie, kultura trzecie. Ty niestety masz tylko to drugie, w dość wąskim zakresie. Sprowadzanie kultury do używanego sposobu argumentacji jest cienką zagrywką, bardzo cienką. Moi adwersarze wstawili tu tylko dwa poważne opracowania naukowe, ty ani jednego. Reszta to szlam służący manipulacji i robienia w głowach gówna.

        Polubione przez 1 osoba

 17. DAMY RADĘ WYGRAĆ Z TAKIMI JAK TY

  Przeczytałem połowę tego artykułu i dalej nie mam ochoty tracić czasu na te bzdury…. Pokaż mi człowieku Polaków który tysiącami opuszczają swój kraj, wyrzucają paszporty żeby nie można ich było zidentyfikować, gwałcą grupowo pracownicę urzędu imigracyjnego tak jaki ci biedni imigranci we Włoszech?? I przestań pisać bajki o tym jak to islamistów można rozproszyć po Europie i o ich asymilacji!!! I nie pisz o tym że Polacy okradają państwo, ty beznadziejny idioto!!! to rząd okrada obywateli od wielu lat a ludzie starają się jakoś przetrwać!!!!!!! I przestań mamić ludzi tymi liczbami o islamie na świecie, PRAWDA JEST TAKA ŻE CO CZWARTY CZŁOWIEK NA TEJ PLANECIE JEST WYZNAWCĄ ALLACHA!!!!!!!!! a średnio przez jedno pokolenie mniejszość islamska w danym kraju przestaje być mniejszością. LUDZIE MAJĄ OCZY OTWARTE I WIDZĄ CO SIĘ DZIEJE, TAKIE ARTYKUŁY NICZEGO NIE ZMIENIĄ!!!

  Polubienie

  1. Tabliczki mnożenie też uczyłeś się tylko połowy i już wszystko wiedziałeś? Po połowie książki wiesz co będzie dalej? Od unijnej akcesji ok 4 miliony Polaków wyjechały z powodów ekonomicznych na zachód. Kilka dni temu Polak potrącił specjalnie 18 nastolatkę busem, z potrzaskanymi nogami i miednicą zaciągnął do lasu aby zgwałcić, w ubiegłym roku na mojej dzielnicy kilku Polaków przez dwa dni więziło i gwałciło dziewczynę. Rząd okrada obywateli? My rząd mamy kurwa muzułmański. a wybierają go nam Marsjanie? Buddyści zaś walą na podatku VAT setki milionów rocznie budżet państwa? A wyłudzają zwroty podatków, dotacje, pomoc socjalną, renty itd wyznawcy Manitou? Mafie w Polsce mamy portorykańskie? Muzułmanów jest na świecie około miliarda. Gdybyś przeczytał drugą połowę książki do matematyki, to byś wiedział, że skoro ludność świata wynosi prawie 8 miliardów, to co ósmy człowiek jest muzułmaninem, nie co czwarty. We Francji mniejszość islamska jest od 4 pokoleń i dalej stanowią mniejszość 7.5%. W Polsce mniejszość muzułmańska jest od 400 lat i dalej stanowi kurwa mniejszość, o,2%. Skoro ja jestem beznadziejnym idiotą, to jak można określić ciebie?

   Polubione przez 2 ludzi

 18. Bartek

  Zastanow się człowieku, jeśli ktoś ucieka przed wojną osiada na najblizszym bezpiecznym skrawku ziemi i cieszy sie ze moze zjesc cieply posilek u ludzi ktorzy chca mu pomoc a nie zapier…. przez cala Europe akurat do Niemiec… Badzmy ludzmi i pomozmy ludziom a nie tym ktorzy na tej okazji chcac skorzystac, popatrz jak nagle polityka Niemiec sie zmienila – wiekszosc ludzi ktorzy tam dotarli to mlodzi mezczyzni w markowych ciuchac krzyczacy no camp no camp i tak sie dostaniemy do Niemiec.

  Polubienie

  1. Osiadali w najbliższym kraju. Jednak uciekło ich z Syrii ponad 12 milionów, kolejne z Erytrei. Jak myślisz, gdyby z Ukrainy uciekło kilkanaście milionów przed wojną ( co nie wykluczone), to wszyscy powinni zostać w Polsce, na Słowacji i na Węgrach? Pewnie uczciwie byś przyznawał rację tym Niemcom i Francuzom, którzy by argumentowali tak jak Ty teraz. Prawda?

   Polubione przez 1 osoba

 19. UU

  Podpisuję się rękami i nogami pod tym co napisał autor, co do różnych negatywnych komentarzy które pojawiły się pod postem – w moich oczach tylko potwierdzają dlaczego powstał ten artykuł… Artykuł puszczam dalej w świat, na bank znajdą się ludzie którzy pokiwają głowami jak go przeczytają 🙂

  Polubione przez 2 ludzi

 20. Paulo

  Wszystko jest fajne, piękne założenia i tak jak być powinno (no właśnie powinno) ale nie jest……….. Dlaczego?
  Ano dlatego, że gdy Polacy uciekali przed wojną i rozjeżdżali się po świecie to myśleli tylko o tym aby z dala od wojny, nie stali z tabliczkami pt. Niemcy, nie bojkotowali katolików, nie napadali na kobiety, które chodziły w sukienkach czy z dekoltem, nie robili bójek. Wszystko jest racją ale dla normalnych ludzi z europejskiego punktu widzenia. Muzułmanie uciekając (w dodatku wyjeżdżają wszyscy, którzy są w wieku poborowym i są zdolni do obrony kraju) domagają się swoich praw, narzucają religię, chcą aby wszyscy inni też byli muzułmanami.
  Polak musi respektować prawo w danym kraju, a jak będzie się buntował to trafia za kratki..

  I jak tu nie nazwać tego ISLAMIZACJĄ?? Niedługo sami w swoim kraju nie będziemy mogli decydować o wyborze religii czy czymkolwiek. Jesteśmy głupi jeśli tego nie widzimy i się zgadzamy.

  Polubienie

  1. To jest durne uogólnianie. Na prawdę skrajnie durne. Bez urazy.
   Polacy też kradli, też się nie integrowali, też zdarzało się, że kogoś zamordowali czy zgwałcili. Dotyczy to każdej nacji. Tak jak się nie zgadzam na uogólnianie w sprawie Polaków, tak samo nie zgadzam się na uogólnianie w sprawie nikogo innego. Spędziłem rok w Niemczech, w Wuppertalu, największym skupisku muzułmanów. Trochę czasu we Francji i Grecji. Nikt mnie nigdy nie namawiał na żadną religię, nie dopominał się specjalnego traktowania i nie obrażał z żadnego powodu. Ale na tej podstawie nie powiem, że nie ma takich przypadków, bo są. Ale właśnie przypadki, a nie jakaś większość.

   Polubienie

 21. Ach, urzekające..
  Czemu jednak ci niby uchodźcy nie zatrzymają się w 1szym bezpiecznym kraju, tylko walą tylko i wyłącznie do Anglii, Niemiec i Skandynawii? To jest hidżra, ich święta wojna, w postaci najazdu i zawojowania nas swoją płodnością. I nie ma tu się co rozpisywać o wojnie itd. Ukraińcy z Donbasu nie gonią do Niemiec, tylko siedzą u nas. Polacy, gdy gdzieś uciekali po powstaniach, to nie po to, by siedzieć na socjalu, i kombinować, jak powybijać Indian w USA.. I jak im wcisnąć naszą religię na siłę.

  Polubienie

  1. Denis, z Syrii do dnia dzisiejszego uciekło ponad 12 milionów ludzi. Unijne granice szturmuje jakieś 3 miliony, z czego 80 % to emigranci ekonomiczni z Bałkanów, Turcji, Kaukazu i Afryki. Teraz zagadka dla bystrzachów: gdzie się podziało dobre 11 milionów Syryjczyków uciekających przed ISIS? Odpowiedź A: w ościennych państwa muzułmańskich, odpowiedź B: kosmici ich porwali i robią eksperymenty, odpowiedź C: w Syrii nie ma wojny ani ISIS, to lewacka propaganda.
   ………………………..
   Czy termin hidżra jest Ci znany z wnikliwych studiów nad islamem, nad realiami tamtego regionu, nad sytuacją wewnątrz krajów muzułmańskich? czy może tą „wiedzę czerpiesz z fejsa i stronek tworzonych przez cwaniaków dla przygłupów, którzy nie zadają sobie trudu sięgnięcia po prawdziwą wiedzę, zrozumienia problemu, tematyki z którą się mierzą, których można urabiać jak miękkie gówno w dowolny kształt?
   ……………..
   Ukraińców jest u nas jakieś 120 tyś. Wojny na Ukrainie takiej jak w Syrii nie ma, porównanie od czapy. Po za tym Ukraińcy wyjeżdżają też do innych krajów. Wszyscy oni na dzień dzisiejszy nie są uchodźcami, a emigrantami.
   ……………………
   Czy o dzietności też wyczytałeś na tych samych stronkach? Bo w przypadku Syryjczyków spadła ona w porównaniu do Polaków, dużo bardziej niż u nas. A ich rzeczywisty przyrost naturalny przed wojną był na naszym, mniej więcej poziomie (po uwzględnieniu dożywalności do wieku dorosłego), teraz jest wysoce ujemny.
   ………………………………
   W czasach „po powstaniach” nie było socjalu, więc argument ociupinkę nie na miejscu, by nie rzec dosadniej. Natomiast nowsza emigracja z Polski już w wyraźniej części socjalna była. Co ciekawe, po powstaniu styczniowym muzułmańska Turcja powstańców przyjęła, dała ziemię i pozwoliła mieszkać z poszanowaniem obyczajów i religii. Turcja jako jedyna nie uznała rozbiorów Polski. Mimo iż uznały ją wszystkie kraje chrześcijańskie i Watykan. A papież naszych powstańców
   nazywał z grubsza terrorystami
   ……………………………….
   Polacy nie wciskają religii na siłę? Sobie kurwa żartujesz? Mi wciskają! Wiele prawa w Polsce jest motywowana religijnie. Do religii masz odwołania w konstytucji RP i mamy podpisany konkordat z Watykanem, łożąc na kler grube miliardy rocznie. Masz poczytaj http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/ue/20150918/czy-imigranci-sa-nam-kulturowo-obcy

   Polubione przez 1 osoba

 22. remi

  wydaje ci sie ze jestes blyskotliwy z tym swoim odmiennym zdaniem na ten temat i jeszcze piszesz takie bzdury o amerykanskich koncernach, ktore rzekomo zapoczatkowaly terror na bliskim wschodzie i krajach islamskich a w rzeczywistosci jestes tak glupi ze az ciezko to opisac. no zwykly debil!

  Polubienie

 23. Katie

  Tekst wart przeczytania, pod warunkiem zapoznania się także z dyskusją poniżej. Polemika poparta, w niektórych przypadkach tekstami źródłowymi, zarówno ze strony czytelników jak i autora. Karygodne jest wzajemne obrażanie się, wulgaryzmy, które nadają jej zły ton. Trochę przeszkadza mi też twarde przekonanie autora o swej nieomylności, oraz wiarygodności przytaczanych faktów, liczb, raportów, doświadczeń przy jednoczesnej niekonsekwencji w postaci notorycznej dyskredytacji ich u oponentów. Ponieważ jednak uznaję szeroką wiedzę autora oraz kilku czytelników w kwestiiach omawianych w temacie, będę wdzięczna za komentarz do raportu.
  http://pl.gatestoneinstitute.org/6534/niemcy-gwaltow-imigrantow
  Stanowisko autora, co do raportu ze Szwecji, zupełnie mnie nie przekonało do uznania go za niewiarygodny.
  http://pl.gatestoneinstitute.org/6381/szwecja-zachodnia-stolica-gwaltu
  Pozdrawiam

  Polubienie

  1. Nie mam twardego przekonania o własnej nieomylności. Zawsze jestem gotowy na zmianę zdania, jeśli nowe argumenty, dane, badania obalą mój stary pogląd. Nie jestem dogmatykiem w żadnej kwestii, staram się być racjonalny.
   …………………
   Co do gwałtów. Najpierw rys ogólny, pozwoli on nam pełniej naświetlić sytuację. Im ludzie mniej wykształceni , biedniejsi, żyjący w większych skupiskach, przyparci do muru tym ilość przemocy/przestępczości wzrasta. To jest norma na całym świecie i nie dotyczy jakieś wybranej grupy etnicznej czy religijnej. Dlatego w Polsce notuje się stały spadek przestępczości od lat 90 tych. Dlatego w skupiskach biednych, niewykształconych, bez perspektyw, w przeważającej większości złożonych z mężczyzn odsetek przestępczości w tym przemocy seksualnej będzie wyższy. To nie jest nic niezwykłego. Starczy przypomnieć co się działo choćby w nazistowskich obozach koncentracyjnych czy sowieckich gułagach. Gdzie ludzie wykształceni, z dobrych domów, kulturalni itd, w tych warunkach stawali się zwierzętami. Czy co się dzieje podczas konfliktów zbrojnych, jak się zachowują żołnierze NATO czy ONZ – ojcowie, mężowie z zachodniej cywilizacji. I teraz przechodząc do sedna. Tak, w skupiskach imigranckich przestępczość jest wyższa. Tylko trzeba wiedzieć, że dotyczy to wszystkich imigrantów, a nie tylko omawianych tu Syryjczyków, to samo dotyczy Polaków, Bułgarów, Rumunów, Rosjan czy Ukraińców. Mafie z Europy Wsch. porywające kobiety, sprzedające je do burdeli, gwałcące itd nie są czymś z zamierzchłej przeszłości. A klienci tych mafii to Europejczycy z każdego państwa, biali, chrześcijańscy korzystający z pełną świadomością z „oferty”. W tekście jaki podlinkowałaś większość opisanych gwałcicieli z pochodzenia to Somalijczycy. Trzeba też mieć na uwadze, że z ludzie tego kręgu kulturowego gwałt odbierają trochę inaczej, mniej więcej tak jak odbierali Europejczycy kilkaset lat temu. Jako coś normalnego. Co oczywiście z naszego punktu wiedzenia i punktu widzenia obiektywnego jest zwykłym skurwysyństwem i barbarzyństwem, które należy tępić z całą mocą. Dlatego w tekście postuluję aby nie wpuszczać wszystkich, kontrolować, mądrze podejść do tematu asymilacji, uczyć, edukować, posyłać do pracy – a ekstremistów, przestępców wsadzać do więzień lub eksmitować, oraz nie dawać bezwarunkowego socjalu. Wyraźnie też zaznaczam, że pomoc winni jesteśmy ludziom z terenów ogarniętych wojną, w której sami braliśmy udział, bądź się do niej przyczyniliśmy.
   ……………..
   Kwestia raportu ze Szwecji. Pierwsza sprawa. Zadajmy sobie pytanie, dlaczego nastąpił wzrost liczby zarejestrowanych gwałtów o prawie 1500% w około dwa lata. Naprawdę ktokolwiek przytomny może sądzić, że to z powodu emigrantów? Szczególnie, że przybyło ich w tym czasie jedynie około 2%? Po prostu zmieniła się w tym czasie w Szwecji definicja i sposób rejestrowania gwałtów. Wcześniej mąż gwałcący żonę przez rok, był rejestrowany jako jeden przypadek, później jako 365 przypadków. Wcześniej gwałtem był wymuszony stosunek seksualny, później już nawet tzw inne czynności seksualne. Zresztą aby mieć realny ogląd sytuacji, należy spojrzeć na skazanych wyrokami sądowymi gwałcicieli, a nie gwałty zgłaszane i rejestrowane. Wtedy się okaże, że ilość wyroków oscyluje w okolicach 3% z tego co jest zgłaszane. Co koniec końców sytuuje Szwecję w średniej europejskiej i niczym szczególnym nie wyróżnia na tle innych państw.

   Pozdrawiam 🙂

   Polubienie

 24. Ewa Włodarczyk-Bergqvist

  Witam,

  dopiero co zapoznałam się z tym artykułem.
  W większości podzielam postrzeżenia oprócz tego, że Polska to kraj brudny.
  Kiedyś, po przekroczeniu granicy z NRF natychmiast „ziało czystością”.
  Mówiło się „niemiecki porządek”.
  Miesiąc temu rozmawiałam z Niemcami, którzy przyjeżdżają co roku samochodem na wakacje do Polski.
  Twierdzili, że od kilku lat wygląda to całkiem odwrotnie.

  pozdrawiam,

  Ewa WB

  Polubienie

 25. ZachodniaPL

  „Uchodźcy to ludzie uciekający przed wojną, śmiercią i torturami. Emigranci to ludzie szukający poprawy warunków ekonomicznych. O ile nad przyjmowaniem emigrantów można, a nawet należy dyskutować, to odmawianie ludziom uciekającym przed śmiercią pomocy jest zwykłym kurewstwem.”
  Pytanie: w jaki sposób odróżnić uchodźcę od emigranta ekonomicznego skoro w pierwszych miesiącach kryzysu emigracyjnego nawet przedstawiciele Mossadu i CIA wypowiadali się, że nie da się zweryfikować tych ludzi ? Duża część z nich „gubi” dokumenty tożsamości a i tak są wpuszczani do EU. Na granicach panuje chaos a państwa, które chciałyby ten chaos jakoś ogarnąć nazywa się rasistowskimi i ksenofobicznymi (Węgry, Bułgaria, Macedonia itp). Tych ludzi nikt nie weryfikuje, wchodzą jak chcą często pod fałszywymi nazwiskami. Państwa europejskie nie są przygotowane na tak masową falę uchodźczą, z resztą nie tylko europejskie. Takie potęgi jak USA, Kanada czy Australia nigdy nie zgodziłyby na tak wielką liczbę ludzi w tak krótkim czasie. Europa jest do tego zmuszana przez zarazę jaką jest poprawność polityczna. Niestety doprowadzi to już niedługo do napięć społecznych, jeszcze tylko „kilka” zamachów, a mogą zacząć się odwety. Społeczeństwa krajów zachodnioeuropejskich już zaczynają skręcać w prawo a to nie koniec. Niestety ich lęki nie są brane na poważnie przez ich rządy, a to nie doprowadzi do niczego dobrego.

  Pozdrawiam.

  Polubienie

 26. Jezu

  Powiem ci tak: cokolwiek byś nie napisała, za błąd gramatyczny w pierwszym zdaniu stwierdzam że gówno, nie blog!!!! Internet….W Internecie….. Liczba pojedyncza. No chyba że mi pokażesz drugi Internet

  Polubienie

 27. Sisa

  Ja mam tylko jedno drobne pytanie: wziołeś do domu pod swój dach uchodźców? Pomogłeś tym „biedakom”? Jeśli nie i nie znasz ich to weź nie zabieraj głosu w tej sprawie bo ja to znam na codzień. Żyję w Niemczech od dwóch lat i powiem Ci że to co napisałeś to brednie i bzdury na temat uchodźców. Nie znasz tego na codzień. Szkoda mi naprawdę czasu aby komentować resztę bzdur które tutaj przeczytałam sorry tekst jest niepoparty ŻADNYM DOŚWIADCZENIEM!!! Weź sobie ich do domu płać na nich daj im łóżko oddaj obiad i zobacz jaką wdzięczność dostaniesz… Rozbawiły mnie te bzdury.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s